Płaszcze z tkaniny bouclé – czy sprawdzą się w jesienne dni?

przez Balladine

Sezon jesienny w pełni. W październiku i listopadzie temperatury spadają poniżej zera, lekkie narzutki i poncza nie ochronią już przed mroźnym powietrzem. Jeśli jeszcze nie znalazłaś idealnego płaszcza na chłodne dni, kierujemy uwagę na okrycia z tkaniny bouclé. Niestandardowa struktura i kolory tej dzianiny są podstawowymi zaletami wykonanych z niej płaszczy. Tkanina jest synonimem domu mody Chanel, który słynie z zamiłowania do niej i co roku przedstawia klasyczne żakiety, spodnie i spódnice, ale również trendsetterskie płaszcze, które są obiektem pożądania każdej kobiety. Jeśli chcesz sięgnąć odrobiny luksusu i elegancji postaw na jesienne płaszcze z tkaniny bouclé, które mogą być gładkie i wzorzyste, jednokolorowe i wielobarwne.

Tkanina bouclé, co to za materiał?

Bukla (francuskie bouclé oznacza pętelka, kręcony, kędzierzawy) to rodzaj mięsistej dzianiny, posiadającej charakterystyczną strukturę. Materiał ten może być jedno- lub wielokolorowy, z grubych lub cienkich włóczek. Teksturowana tkanina wykonana jest z przędzy pętelkowej, którą stanowią ozdobnie skręcone (w pętelki, supełki) wyroby włókiennicze. Materiał znany jest na całym świecie, a popularność zyskał dzięki klasycznym żakietom (chanelkom), które dom mody Chanel tworzy właśnie z bukli. Projekty Chanel stanowią symbol luksusu, elegancji i dobrego gustu, dlatego też tkanina bouclé, z której co sezon szyte są ponadczasowe żakiety, spodnie i płaszcze, stała się obiektem pożądania kobiet na całym świecie.

Bukla, czy to dobra tkanina na jesienne i zimowe płaszcze?

Bouclé może być wytwarzany z wielu różnych włókien, stanowi raczej strukturę materiału niż sam materiał. Najczęściej do jego produkcji używana jest wełna. Dlatego też jeżeli bouclé jest z wełny, stanowi idealne okrycie wierzchnie na chłodne i mroźne dni. Wełniane płaszcze mają idealne właściwości termoizolacyjne, są bardzo ciepłe. Ponadto dodatkowe zgrubienia, pętelki i supełki powodują, że materiał staje się grubszy i trójwymiarowy co sprawia, że jest jeszcze cieplejszy. Tkanina bouclé (z wełny) jest bardzo elastyczna i wytrzymała. Co ważne nie powstają na niej nieestetyczne zagniecenia, dlatego bez wątpienia będziesz czuła się w niej komfortowo.

Płaszcz Anataka >> Płaszcz Semper >>

Płaszcze z tkaniny bouclé – modne kolory

Płaszcze z tkaniny bouclé mają różne wzory i kolory, mogą występować w wersji jedno- lub wielokolorowej. Włóczki mogą być grube lub cienkie co przekłada się na grubość płaszcza (cienkie stosowane są w jesiennych okryciach wierzchnich, zaś w zimowych grube). Nie ma ograniczeń co do wzoru, płaszcze mogą być monochromatyczne lub wielokolorowe, wzorzyste, w pepitkę lub modne desenie i printy (super modne są zwierzęce wzory).

Czarne, granatowe i szare płaszcze to klasyka, która nie ulega wpływom mody. Jeśli zależy ci na okryciu wierzchnim, które posłuży przez kilka sezonów wybierz proste fasony w stonowanych kolorach. Według Instytutu Pantone modne są Almond Buff, Meerkat i Martini Olive. Beże, brązy, camele i oliwkowe są nie tylko bezpiecznymi, ale też bardzo uniwersalnymi kolorami, które sprawdzą się w każdej stylizacji. Ponadto płaszcze w tych odcieniach prezentują się niezwykle szykownie, elegancko i ultrakobieco. Dla odważnych, pewnych siebie kobiet, które nie boją się intensywnych, nasyconych kolorów Instytut Pantone proponuje Valliant Poppy (jasną czerwień), Ceylon Yellow (musztardę) czy Ultra Violet (fiolet).

Tkanina bouclé daje duże możliwości, które pomogą podkreślić charakter stylizacji. Możesz zainspirować się domem mody Chanel i stworzyć cały zestaw, składający się z płaszcza, żakietu i spodni lub spódnicy. Gustowny efekt gwarantowany! Co ciekawe bukla przeznaczona jest nie tylko do tworzenia ubrań, ale też akcesoriów. Torebki z tego materiału będą modnym i oryginalnym dodatkiem.
Sprawdź jakie propozycje okryć wierzchnich i odzieży z tkaniny bouclé znajdują się w ofercie sklepu internetowego balladine.com.

Źródła: zdjęcie główne – pokaz Chanel na jesień 2018, sylwetka nr 20, fot. Yannis Vlamo / Indigital.tv

Zostaw komentarz