10 powodów by odwiedzić Berlin

przez Balladine

Zakupy w wielkim mieście

Berlin to druga zaraz po Londynie europejska stolica zakupów. Odwiedzając miasto, koniecznie zajrzyj na bulwar Kurfüstendamm, gdzie mieszczą się sklepy znanych projektantów.

Weihnachtsmarkt

Otwarty w okresie Świąt Bożego Narodzenia Weihnachtsmarkt to targ, na którym ziszczą się wszystkie marzenia Twojego dzieciństwa. Gorące kołacze, pyszny poncz i tysiące stoisk ze świątecznymi drobiazgami to dopiero początek!

10_powodow_by_odwiedzic_Berlin

Brama Brandenburska

Tego zabytku z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Ta najbardziej znana w Europie brama miejska jest obowiązkowym punktem każdej berlińskiej wycieczki.

Mur berliński

Choć mur został zburzony w 1989 roku, nadal można zobaczyć jego fragmenty. Najdłuższy z nich znajduje się w galerii East Side przy Mühlenstraße.

10_powodow_by_odwiedzic_Berlin_2

Berlin Fashion Week

To prawdziwa gratka dla wielbicieli mody. Berlin Fashion Week odbywa się dwa razy do roku – w styczniu i lipcu.

Wyspa Muzeów

Jeśli lubisz sztukę XIX w. i zabytki archeologiczne, to jest to miejsce, które koniecznie musisz odwiedzić. Wyspa Muzeów to jedno z największych skupisk muzeów w Europie!

10_powodow_by_odwiedzic_Berlin_3

Muzeum Pergamońskie

To jedno z najbardziej znanych muzeów na świecie. Można podziwiać w nim m.in. Bramę Isztar i Wielki Ołtarz Zeusa.

Ogród zoologiczny

W dzielnicy Tiergarten znajduje się duży ogród zoologiczny. Dodatkową zachętą do jego odwiedzenia niech stanie się informacja, że na świecie jest tylko kilka zoo gromadzących tak wiele gatunków zwierząt.

10_powodow_by_odwiedzic_Berlin_4

Alexanderplatz

Jeśli chcesz na własne oczy sprawdzić, jak toczy się życie w niemieckiej stolicy, zajrzyj na Alexanderplatz. Jest to jeden z największych węzłów komunikacyjnych Berlina, przez który codziennie przewija się ok. 300 000 osób.

Do Berlina jest naprawdę blisko

Berlin to stolica położona zaledwie 100 km od granicy z naszym krajem. Łatwo tam dojechać za pomocą transportu publicznego, a z wielu polskich miast jest tam bliżej niż do Warszawy!

Zostaw komentarz