5 sposobów na porządek w garderobie

przez Balladine

Pozbądź się tego, czego nie nosisz

Po pierwsze: zrób miejsce. Co prawda znajdowanie w babcinej szafie modowych perełek sprzed pół wieku bywa ekscytujące, jednak własnej garderobie powinnaś tego oszczędzić. Jeśli nie jesteś pewna, co będziesz nosiła, a co nie, przyjmij prostą i bezwzględną zasadę. Pozbądź się tych ubrań, których nie włożyłaś co najmniej od roku.

Rozplanuj układ ubrań

Zachowanie porządku ułatwia posegregowanie odzieży: najpierw według długości, następnie przeznaczenia: wizytowa, do pracy, casualowa, aż w końcu zgodnie z kolorami. Z takim rozplanowaniem skompletowanie stylizacji będzie łatwiejsze.

Korzystaj z nietypowych wieszaków

Niestety długość drążków w garderobie jest ograniczona. Aby wykorzystać ją możliwie najefektywniej, wykorzystaj inteligentne rozwiązania – piętrowe wieszaki na spodnie czy specjalne wieszaki na paski.

5_sposobow_na_porzadek_w_garderobie

 Postaw na organizery

Wykorzystanie różnego rodzaju organizerów pomoże w uniknięciu chaosu. Materiałowe skrzyneczki z wieloma przegródkami doskonale nadadzą się do posegregowania szali i apaszek. Możesz także poukładać w nich czapki, rękawiczki i paski.

Wydziel miejsce na buty

Buty w garderobie powinny mieć własne miejsce. Możesz przechowywać je na specjalnie przeznaczonych do tego półkach lub w kartonach. Pamiętaj o starannym opisaniu pudeł albo naklejeniu na nie zdjęcia ich zawartości, żebyś zawsze mogła znaleźć szybko tę parę, której potrzebujesz.

 

źródło zdjęć: radoscodkrywania.tchibo.pl/

Zostaw komentarz