Pranie ręczne w pralce

przez Monika Grzybek

Każde ubranie posiada metkę, na której producent podaje wszelkie informacje o sposobie prania i konserwacji danego produktu. Jednym z najszczęście polecanych sposobów czyszczenia odzieży jest pranie ręczne. Zalecane zwłaszcza w przypadku delikatnych lub farbujących ubrań. Trzeba jednak przyznać, że wizja ręcznego prania większości naszych ubrań jest trochę przerażająca. Na szczęście, obecnie większość pralek na rynku posiada program prania ręcznego, który można wykorzystać, gdy nie lubimy prać własnoręcznie. Pozostaje jednak pytanie, czy pranie ręczne w pralce jest bezpieczne dla naszych ubrań? Czy nie niszczy delikanych tkanin i nie powoduje ich odbarwiania? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prania ręcznego w pralce, zapraszamy do lektury.

Czy delikatne pranie w pralce jest bezpieczne i można nim zastąpić tradycyjne pranie ręczne?

Odpowiedź na to pytanie jest zdcecydowanie twierdząca :) Podczas prania ręcznego w pralce możemy zauważyć nieznaczne ruchy bębna, które zapobiegają intensywnemu obijaniu się odzieży o ścianki. Dzięki temu zdecydowanie trudniej o zniszczenia pranych ubrań. Proces ten jest specjalnie dostosowany do delikatnych tkanin, aby zapobiec ich rozciąganiu i niszczeniu. Ponadto, temperatura w trybie prania ręcznego jest znacznie niższa niż przy standardowych programach. Można wybrać opcję 30 stopni, a nawet prania w zimnej wodzie. Dodatkowo, prędkość wirowania jest nieznaczna, a w wielu modelach pralek ten etap można całkowicie pominąć, jeśli szczególnie obawiamy się o nasze rzeczy. Mokre ubranie po praniu bez wirowania wystarczy wycisnąć ręcznie i rozwiesić w celu ich naturalnego wyschnięcia. Jak widać, pranie ręczne w pralce jest na tyle delikatne, że nie trzeba obawiać się o czyszczone ubrania – na pewno nie zostaną uszkodzone.

Czy delikatne pranie automatyczne jest skuteczne?

Podobnie, jak w przypadku zwykłego prania ręcznego, ciężko stwierdzić, czy najtrudniejsze plamy można skutecznie usunąć podczas delikatnego prania w pralce. Niestety, pranie w letniej wodzie i bez silnego wirowania może nie dać rady intensywnym zabrudzeniom. Niemniej jednak, możemy mieć pewność, że ubrania po praniu ręcznym w pralce są odświeżone, pachnące i zdecydowanie przyjemniejsze w noszeniu. Pamiętajmy jedynie, żeby pranie ręczne wykorzystywać przede wszystkim do czyszczenia delikatnych swetrów, sukienek czy firan i obrusów. Ten program na pewno nie sprawdzi się przy grubych tkaninach. Niektóre ubrania zalecamy umieścić w specjalnych woreczkach przeznaczonych do prania, aby uniemożliwić ewentualne zaciągnięcie lub deformację materiału. Przestrzegając naszych wskazówek oraz zaleceń producentów odzieży, możesz mieć pewność, że Twoje ubrania pozostaną w świetnym stanie przez długi czas i będę Ci służyły przez wiele sezonów.

Zostaw komentarz