Blask koloru – nasycone barwy

przez Balladine

Lato i kolor – nierozłączny duet

„Kwiaty na wiosnę? Odkrywcze!” – zapewne pamiętacie ten słynny cytat Mirandy Priestly z Diabeł ubiera się u Prady? Podobnie jest z latem i kolorami. Niemal co roku dowiadujemy się, że nasycone barwy są hitem sezonu. Nic nie możemy jednak poradzić na wewnętrzną potrzebę odświeżenia swojej szafy, jaka rodzi się w nas po długich, zdecydowanie zbyt szarych i ciemnych, zimowych, miesiącach. Całe szczęście projektantom nie brakuje fantazji i co lato serwują nam nieco odmienioną paletę barw.

blask_koloru_401. Sukienka La Cocco >> 02. Sukienka Vito Vergelis >> 03. Sukienka Bialcon >> 04. Sukienka Click >> 04. Bluzka Redi Fashion >>

Kolorystyczne trendy sezonu wiosna-lato 2015

Motywem przewodnim pokazu prezentującego wiosenną kolekcję Chanel był rajski ogród. Projekty lśniły wręcz bogactwem wzorów i intensywnych barw. Nawet charakterystyczne dla marki, klasyczne, proste żakiety zostały ozdobione przez efektowne, kolorowe aplikacje. Kreatorzy domu mody Dolce Gabbana stawiają na swoją ukochaną czerwień. U Gucciego oprócz bardziej stonowanych jeansowych sukienek pojawiły się i te w nasyconym pomarańczowym kolorze (trzeba przyznać, że odcień ten doskonale pasuje do również modnego w tym sezonie denim looku). Modelki na pokazach Diora miały na sobie czarno-białe stylizacje przełamane intensywnym barwnym akcentem.

blask_koloru1. Dolce & Gabbana – Milan Fashion Week – Wiosna/Lato 2015 | 2. Gucci – Milan Fashion Week – Wiosna/Lato 2015
3 i 4. Christian Dior – Paris Fashion Week – Wiosna/Lato 2015 (źródło vogue.co.uk)

W sklepach z pewnością zauważyliście już wielki powrót kanarkowej żółcieni. Często zestawia się ją z kontrastowym, kobaltowym odcieniem niebieskiego. Koniecznie trzeba wspomnieć też o uznanym za najmodniejszy odcień tego roku kolorze marsala.

blask_koloru_201. Sukienka Lilu >> 02. Spodnie Potis & Verso >> 03. Bluzka Tova >> 04. Sukienka Bialcon >> 05. Spodnie Bialcon >>

Nasi rodzimi projektanci też nie stronią od kolorów. Nasycone barwy to dewiza marki Confashion. Dotąd skłonny raczej do bezpiecznego minimalizmu Coccon w tym sezonie stawia na barokowe wzory i energetyzujące barwy. Znajdziesz u nas także sukienki i spodnie we wszystkich kolorach tęczy. Zwróć szczególna uwagę na marki takie jak Lilu, Summer Time i Kumi.

blask_koloru_301. Sukienka Kumi >> 02. Sukienka Lilu >> 03. Sukienka Cocoon >> 04. Sukienka Confashion >> 05. Spodnie Summer Time >>

Kolory? To nie dla mnie…

To w jaki sposób będziesz nosić kolorowe ubrania, lub czy w ogóle się na nie zdecydujesz zależy tylko od Ciebie. Możesz zainspirować się kolekcją Diora i zdecydować się wyłącznie na jeden barwny element lub puścić wodze fantazji i bawić się kolorami niczym artysta. Jeśli stanowczo wystrzegasz się barwnych tkanin zastanów się chociaż nad kolorowymi dodatkami. Nasycona żółcień i czerwień doskonale prezentują się na monochromatycznym, barwnym tle.
Z pewnością istnieją też barwy, które są w stanie podkreślić i wyeksponować twój wygląd. Zastanów się jakim jesteś typem urody i zrób analizę kolorystyczną. Dowiesz się dzięki niej jakie kolory Ci pasują, a jakich powinnaś zdecydowanie unikać. Zyskasz w ten sposób spójniejszą, bardziej przemyślaną garderobę i być może wreszcie przekonasz się do nasyconych barw.

Zostaw komentarz