Błyskawiczna kariera Kai Gerber, córki Cindy Crawford

przez Balladine

Kaia Jordan Gerber urodziła się 3 września 2001 roku w Los Angeles. Jest drugim dzieckiem topmodelki lat 90. Cindy Crawford i byłego modela, a obecnie biznesmena Rande Gerbera. Proporcjonalna budowa, piękna twarz, orzechowe oczy i włosy sprawiły, że w zasadzie nie miała wyboru – musiała pójść w ślady rodziców.

Mocny początek

Pierwsze kroki w świecie mody zaczęła stawiać w wieku 10 lat. I trzeba przyznać, że nie były to małe kroczki. Już wtedy wystąpiła w kampanii młodzieżowej linii ubrań Young Versace. 3 lata później, w wieku 13 lat, pojawiła się w fantastycznej sesji dla  „teenVOGUE”, a po kolejnych 2 latach trafiła na okładkę tego prestiżowego, młodzieżowego magazynu o modzie.

2018_03_29_blyskawiczna_kariera_kai_gerber_03

Debiut na wybiegu

Pierwszy pokaz dla wielkiej modowej marki przyszedł bardzo szybko. 8 września 2017 roku, w wieku 16 lat Kaia Gerber zadebiutowała na nowojorskim pokazie Calvin Klein Collection. Kolekcja została przygotowana przez Rafa Simonsa na wiosnę 2018 roku. Na wybiegu pojawiła się jako czwarta modelka. Miała na sobie czarno-białą koszulę i kanarkowe spodnie. 10 września wystąpiła już jako numer jeden na pokazie kolekcji Alexandra Wanga. Natomiast kilka dni później założyła finałową kreację na show Marca Jacobsa.

2018_03_29_blyskawiczna_kariera_kai_gerber_02Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Rok 2018 – rokiem Kai Gerber?

W 2018 roku Kaia Gerber może nazywać się już topmodelką. Wystąpiła w wielu prestiżowych pokazach mody na każdy sezon, a do tego o jej błyskawicznej karierze rozpisywały się największe branżowe pisma. Nawet na Instagramie jest popularniejsza od Kendall Jenner, Gigi Hadid i Cary Delevinge. Co prawda jej posty ogląda „zaledwie” 3 mln osób – to niewiele w porównaniu do Kendall, która ma niemal 88 mln followersów. Jednak to fani Kai Gerber są aktywniejsi i bardziej zaangażowani. W rankingu najbardziej zaangażowanych kont na Instagramie znalazła się w ścisłej czołówce, dystansując starsze modelki.

2018_03_29_blyskawiczna_kariera_kai_gerber_01Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Kaia & Chanel

Kaia Gerber jest jedną z ulubienic Karla Lagerfelda, co znalazło swój wyraz przede wszystkim podczas pokazów kolekcji ready-to-wear i haute couture. Szesnastoletnia córka Cindy Crawford została też twarzą najnowszej kampanii Chanel. Nową kolekcję promują niezwykle klimatyczne czarno-białe zdjęcia z apartamentu Mademoiselle Gabrielle Chanel. Modelka ubrana jest tylko w projekty Chanel i prezentuje torebki z wiosennej kolekcji. Nad ujęciami pracował sam Lagerfeld. Trudno o bardziej chanelowską sesję i większy sukces dla modelki, która dopiero zaczyna.

2018_03_29_blyskawiczna_kariera_kai_gerber_04

Zostaw komentarz