Ciepłe materiały na zimę 2019/2020

przez Monika Grzybek

Nadeszła jesień, a wraz z nią gorsza pogoda i chłodniejsze dni. Z szafy powoli wyciągamy kurtki i płaszcze, zmieniamy obuwie na cieplejsze. Mimo że do nastania najniższych temperatur mamy jeszcze trochę czasu, już teraz warto pomyśleć o zimowej garderobie. W dzisiejszym artykule dowiesz się, na jakie materiały warto postawić zimą, żeby czuć się komfortowo, bez względu na panującą na zewnątrz aurę.

Akryl

Akryl to materiał, który pierwotnie miał największe zastosowanie w przemyśle tekstylnym. Dziś jego popularność wzrasta również w przemyśle odzieżowym. Akryl jest coraz chętniej wykorzystywany przy produkcji czapek, szalików i zimowych swetrów. Włókna akrylu są bardzo porządnie utkane, więc często ciężko odróżnić je od znanej nam dobrze wełny. Spośród wielu zalet akrylu warto wymienić tę najważniejszą cechę, a mianowicie to, że nie powoduje on podrażnień skórnych (w przeciwieństwie do wielu tkanin naturalnych), więc osoby podatne na alergie mogą śmiało sięgać po ten materiał. Ponadto, akryl charakteryzuje się dużą elastycznością, dzięki czemu odzież bez trudu zachowuje swój pierwotny kształt, a my nie musimy obawiać się, że nasze ubranie wygniecie się lub rozciągnie. Akryl jest również łatwy w pielęgnacji, tzn. nie ulega zniszczeniom w wodzie oraz nie jest atakowany przez mole. Wybierając odzież z akrylu, możesz być pewna, że posłuży Ci ona przez wiele sezonów, a Ty na co dzień będziesz mogła cieszyć się doskonałą jakością swoich ubrań.

Moher

Moher to wyjątkowo szlachetny i trwały materiał. Znamy go ze składów wielu zimowych ubrań i dodatków. Daje on wyjątkowe ciepło, przez co jest chętnie wykorzystywany właśnie przy produkcji odzieży zimowej. Pozyskuje się go z wełny dwóch rodzajów kóz: angorskiej i radzieckiej. Ich cechą charakterystyczną jest bardzo kędzierzawe, a przy tym niezwykle delikatne włosie. Otrzymane włókno moherowe jest nie tylko bardzo trwałe, ale też posiada piękny połysk. Wśród zalet materiału znajduje się również ta, że moher nie ma skłonności do spilśniania oraz nie ulega gnieceniu i rozciąganiu. Jeżeli szukasz idealnego swetra lub najlepszej sukienki na zimę, a lubisz naturalne tkaniny, koniecznie postaw na odzież z moheru. Podczas niskiej temperatury zapewni Ci wyjątkowe ciepło i komfort termiczny. Ku zaskoczeniu, materiał ten równie dobrze sprawdzi się w cieplejsze dni, gdyż doskonale pochłania wilgoć, a zatem pozostaje przyjemnie chłodny dla skóry. Cieńsze włókna moheru służą zwykle do produkcji bluzek, sukienek, szalików czy czapek. Z kolei te grubsze sprawdzają się jako tkanina do okryć wierzchnich. Warto wiedzieć, że moher – ze względu na rzadsze występowanie – jest droższy od zwykłej wełny owczej. Razem z angorą i kaszmirem jest zaliczany do materiałów luksusowych. Wiele ubrań posiada w swoim składzie jedynie domieszkę moheru w mieszance wełny, ale nawet niewielki dodatek tego cennego materiału sprawia, że ubranie zyskuje najwyższą jakość. Jeżeli nie lubisz marznąć w chłodne dni oraz cenisz sobie mocne i trwałe tkaniny, z pewnością pokochasz odzież z moheru.

Zastanawiasz się, jakie materiały są najlepsze na zimę? Nie wiesz, czy zdecydować się na naturalną wełnę, czy raczej tkaninę sztuczną? W Balladine znajdziesz najmodniejsze ubrania z różnych włókien – zarówno ze szlachetnej wełny – moheru, alpaki, kaszmiru, jak i z wysokiej jakości akrylu – idealnego dla osób, których skóra nie toleruje naturalnych materiałów. Już dziś odwiedź nasz sklep online lub showroom przy ul. Świętokrzyskiej 32 w Warszawie i przygotuj swoją garderobę na nadejście zimy. Zapraszamy :)

 

Zostaw komentarz