Dior cruise 2018 – powrót do korzeni

przez Balladine

Autorką tej, podobnie jak i kilku poprzednich kolekcji Diora, jest Maria Grazia Chiuri. Tym razem zainspirowała się nie feminizmem (o czym pisaliśmy << TUTAJ >>), a prehistorią. Na jej aktualne projekty trafiły rysunki i malowidła wykonane na ścianach jaskini Lascaux w okresie paleolitu. Taka referencja pozostaje w zgodzie z dziedzictwem domu mody Dior. Jego założyciel – Christian Dior – wykorzystał wzory malowideł z Lascaux już w latach 50. Maria Grazia Chiuri sięgnęła także po inspirowane naturą abstrakcje amerykańskiej malarki Georgii O’Keeffe oraz wzory rodem z podręcznika do etnografii.

2017_05_30_dior_cruise_2018_powrot_do_korzeni_01Zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Western Story

Kolekcja Diora była wprost przesiąknięta klimatem Dzikiego Zachodu. Świadczyły o tym choćby obszerne płaszcze z szerokimi rękawami, długie sukienki z gorsetową górą, skóry, zamsze, materiały przypominające pled oraz charakterystyczne kapelusze. Niektóre sylwetki kojarzyły się z postacią Mattie Ross z filmu Prawdziwe męstwo braci Coen z 2010 roku, inne z Królowymi Dzikiego Zachodu granymi w latach 70. przez Brigitte Bardot i Claudię Cardinale.

2017_05_30_dior_cruise_2018_powrot_do_korzeni_02Zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Bogactwo Dzikiego Zachodu

Cała kolekcja tonęła w odcieniach prerii – od piaskowego camelu i kolorów ognia, aż po granat nocnego nieba i czerń skórzanych kurtek. Faktury tkanin były różnorodne – przytulne, mięsiste, zwiewne, ażurowe. Białe koronkowe sukienki pojawiły się na wybiegu cztery razy, jeszcze popularniejsze były transparentne szyfony. Obfitość wzorów też robiła wrażenie. Pojawiły się nie tylko malowidła jaskiniowców, ale też obrazki indiańskich plemion czy południowoamerykańskie pasiaki.

2017_05_30_dior_cruise_2018_powrot_do_korzeni_03Zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Malowniczy pokaz

Pokaz kolekcji Dior cruise 2018 można nazwać malowniczym także przez wzgląd na lokalizację. Odbył się w Kalifornii, wśród pustynnych terenów Gór Santa Monica, a dokładnie w Rezerwacie Otwartej Przestrzeni Górnego Kanionu Las Virgenes. Nie trzeba było budować dodatkowej scenografii – wystarczył krajobraz i ogromne namioty, nawiązujące do plandek powozów, na których farmerzy przyjeżdżali zasiedlać Dziki Zachód. Całość wyglądała bardzo westernowo. Dodatkową atrakcją były dwa balony promujące perfumy Dior Sauvage (z ang. dziki lub dzikus).

2017_05_30_dior_cruise_2018_powrot_do_korzeni_05Zdjęcia pochodzą z profilu marki Dior na portalu Instagram

Gwiazdorska obsada

Bliskość Los Angeles wpłynęła na wysoką frekwencję gwiazd w pierwszych rzędach. Rihanna, Demi Moore, Jaimie King, Charlize Theron, Miranda Kerr, Kelly Rowland, Angelica Houston, Brie Larsson – wszystkie pojawiły się na pokazie kolekcji cruise 2018 ubrane w stroje Diora. Największe wrażenie na zgromadzonych zrobiła Rihanna, której efektowne futro i przetarte dżinsy idealnie pasowały do tematu pokazu. Show zakończyła ubrana na biało Solange. Piosenkarka wykonała kilka piosenek z albumu A Seat At The Table. Idealny finał niecodziennego pokazu.

2017_05_30_dior_cruise_2018_powrot_do_korzeni_04Na zdjęciu od lewej: Rihanna, Demi Moore, Charlize Theron.
Zdjęcia pochodzą ze strony harpersbazaar.com

zdjęcie główne pochodzi ze strony harpersbazaar.com (Getty)

Zostaw komentarz