Dolce & Gabbana – moda z Madonną

przez Balladine

Kolekcja ready-to-wear wiosna-lato 2017 była pełna inspiracji rodem z włoskiej kultury. Kultury pojmowanej dość schematycznie, a nawet stereotypowo. Projektanci Dolce & Gabbana sięgnęli po mocne zestawienia, które mają szansę zapaść w pamięć nie tylko fanom mody, ale też mniej lub bardziej przypadkowym odbiorcom sztuki designu. Ale powiedzieć o pokazie tego topowego domu mody, że był oryginalny, to jak nic nie powiedzieć. Dlatego przejdźmy do konkretów – Dolce & Gabbana w nowej kolekcji proponuje kobiecą garderobę złożoną z co najmniej 4 rzeczy. Co musi się w niej znaleźć?

Coś zaskakującego

Dolce & Gabbana to marka, która jako jedna z pierwszych wykorzystała symbole religijne w kreacjach ready to wear. Tym razem Madonnę połączono z lodami gałkowymi i klawiaturą fortepianu. Pierwszy look przypomina modny piżamowy garnitur, drugi to bardziej rockowy miks bomberki oraz mini. Równie frapującym duetem są ryby i róże. Takim projektom trudno odmówić charakteru i dystansu do klasyki. I trudno ocenić, czy Chanel nazwałaby te kreacje ślicznymi czy śmiesznymi.

2016_10_26_dolce_and_gabbana_moda_z_madonna_01zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Coś smacznego

Nie bez powodu Włochów nazywa się makaroniarzami. Właśnie w Italii robienie i przyrządzanie makaronów urosło do rangi sztuki. Dolce & Gabbana wykorzystali najpopularniejsze makarony (spaghetti, farfalle, penne) w roli wzorów. Ich żółta barwa pięknie kontrastuje z czarnym tłem. Prosto na sukienki trafiły także pizza oraz pomidory pelati. Nie zabrakło także drinków. All inclusive – do wyboru do koloru.

2016_10_26_dolce_and_gabbana_moda_z_madonna_02zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Coś zmysłowego

Design z domu mody Dolce & Gabbana jest nie tylko synonimem oryginalności i rewolucji, ale także zmysłowej kobiecości. Niemal w każdej kolekcji pojawia się zmysłowa czerń, bardzo często pod postacią tiulów lub koronek. Sezon wiosna-lato 2017 nie mógł być ich pozbawiony. Nas zauroczył look łączący zwiewną tiulową spódnicę z bardzo prostą, kamizelkową górą.

2016_10_26_dolce_and_gabbana_moda_z_madonna_03zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Coś błyszczącego

Połysk, zwłaszcza w wersji złocistej, będzie hitem nadchodzącego sezonu. Dolce & Gabbana nie przebierają w środkach. Błyszczeć mogą cekiny w skali makro, tkanina w panterkę, a nawet dewocjonalia naszyte na spódnicę. Glamour ma się rzucać w oczy, przyciągać spojrzenia, a nawet komentarze. Dlaczego? Bo kobieta Dolce & Gabbana to kobieta silna, niezależna i odważna.

2016_10_26_dolce_and_gabbana_moda_z_madonna_04zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Zostaw komentarz