Dziewczyny Playboya wracają po latach

przez Balladine

Playboy to popularny magazyn erotyczny i publicystyczny dla mężczyzn założony w 1953 r. przez Hugh Hefnera w Stanach Zjednoczonych. Słynie przede wszystkim z nagich sesji zdjęciowych i kultowego logo z króliczkiem. Największą popularnością cieszył się w latach 70. Wtedy nakład pisma wynosił niemal 6 mln egzemplarzy, dziś to niecały 1 mln. Tak gigantyczny spadek popularności zmusił redakcję do poszukiwania tematów gorętszych niż młodziutkie blondynki.

Powrót króliczków

Cooper Hefner, dyrektor kreatywny magazynu oraz syn założyciela i redaktora naczelnego Playboya Hugh Hefnera, zaprosił 7 króliczków (tzw. playmates) do udziału w oryginalnej sesji, odtwarzającej ich okładki. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że te dziewczyny to już dojrzałe panie. Na okładki pisma trafiły w latach 70., 80. i 90. XX wieku. To nie tylko ukłon w stronę ikon i historii Playboya, ale też argument w sporze z feministkami, które od lat oskarżają magazyn o ageizm, czyli dyskryminację ze względu na wiek.

Jeszcze piękniejsze

Autorami tych niezwykłych zdjęć są Ben Miller i Ryan Lowry. Za cel postawili sobie stworzenie inspirujących porównań, które udowodnią, że seksapil nie przemija, a wręcz rozkwita z wiekiem. Udało się? Naszym zdaniem – bardzo. O tej sesji zdjęciowej mówi dziś cały świat, w tym świat mody, który temat modelek age plus ugryzł już jakiś czas temu (pisaliśmy o tym << TUTAJ >>). Kimberly Conrad Hefner, Candace Collins, Lisa Matthews, Renee Tenison, Monique St. Pierre, Cathy St. George i Charlotte Kemp Muhl robią wrażenie bez względu na to, czy patrzymy na ich okładki sprzed lat, czy na te z czerwca 2017 roku.

Kimberly Conrad Hefner

Kimberly ma obecnie 54 lata. To była żona Hugh Hefnera i matka Coopera.  Była modelką, aktorką i działaczką PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt). Okładka, którą dzięki jej udziałowi udało się odtworzyć, pochodziła z 1988 roku.

6wxktkqturbxy84nmq0nmi5m2rmyjnkndlkyzm4ywrimzawn2jkngjmyy5qcgvnkpuczqpaamldlqiazqpawsm

Candace Collins

Candace skończyła w maju 60 lat. Jest osobowością telewizyjną i felietonistką Chicago Tribune. Odtworzona okładka pochodzi z 1979 roku (to jedna z jej 9 okładek).

9ydktkqturbxy9knwexm2ewyjeymde1ywywzmm2yjkyzjllyjnindkyms5qcgvnkpuczqpaamldlqiazqpawsm

Lisa Matthews

Lisa skończy w tym roku 47 lat. W 1991 roku została dziewczyną roku Playboya i trafiła na czerwcową okładkę. Wystąpiła też w komedii kryminalnej z Brucem Willisem w roli głównej.

wpnktkqturbxy83zmi3mjizymy0ytc5n2rinmrjntu5n2i4zjc2zja0zs5qcgvnkpuczqpaamldlqiazqpawsm

Renee Tenison

Niegasnąca uroda, ale i amerykańska poprawność polityczna, nakazywały, by w projekcie wzięła udział także Renee (49 l.). To pierwsza Afroamerykanka, która została dziewczyną roku Playboya.

vxrktkqturbxy84zmqznjc1nzhindq3nwi1yjdkmtbjzte2zjbjzjc1yy5qcgvnkpuczqpaamldlqiazqpawsm

Monique St. Pierre

Monique ma 64 lata, hollywoodzką urodę i doświadczenie, nie tylko jako modelka Playboya, ale także szefowa kanału telewizyjnego Playboy, aktorka i projektantka mody.

yhiktkqturbxy84zthjn2zjnze4mwi2y2qzmwrkmmnlzji3ntrknze5my5qcgvnkpuczqpaamldlqiazqpawsm

Cathy St. George

Cathy ma 63 lata. Karierę robiła nie tylko jako modelka, ale także makijażystka. Sama robiła sobie make up do sesji okładkowych, w tym tej odtworzonej z 1981 roku.

_dkktkqturbxy9jogjmnwe1ytfkndiwmtuyn2ixyzi2n2i1mme4yjrlmi5qcgvnkpuczqpaamldlqiazqpawsm

Charlotte Kemp Muhl

Ta naturalnie ruda piękność ma 56 lat. Na odtwarzaną okładkę Playboya trafiła w październiku 1983 roku. W późniejszych latach pozowała także do sesji dla magazynów Cosmopolitan oraz Vogue.

afoktkqturbxy9hmdaym2y2mja0zjhkmgjkzmjjyjfhotc3mjzjzwy1os5qcgvnkpuczqpaamldlqiazqpawsm

1 komentarz

Robert Wiertel 16 czerwca 2017 - 11:28

Renee Tenison nic a nic się nie postarzała :) Zresztą wszystkie piękne kobiety :)

Reply

Zostaw komentarz