Idealna szminka dla Ciebie

przez Balladine

Większość pań przed użyciem szminki powstrzymuje fakt, że nie wiedzą jaki odcień jest dla nich odpowiedni. W rzeczywistości dobór pomadki nie jest tak trudny, jak by się mogło wydawać. Należy brać pod uwagę następujące aspekty: typ urody, wiek, osobowość, i okazję na jaką się malujemy. Szminka dodaje uroku, charakteru, zmienia nasz wizerunek. Warto więc zaopatrzyć się w ten kosmetyk, by uwydatnić nasze piękno i kobiecość.

  • Blondynki o niebieskich i szarych oczach dobrze prezentują się w pastelowej palecie barw- różach, czerwieni złamanej pomarańczą , koralach. Przy bardzo jasnej cerze nie wskazane jest używanie intensywnej czerwieni i pomarańczy. Korzystnie natomiast zaprezentują się w delikatnych, lekko błyszczących odcieniach, ale również malinowych i winnych. Na specjalne okazje wskazana jest chłodna czerwień.
  • Jeśli chodzi o szatynki, których skóra ma ciepłą, złotawą barwę, a oczy są zielone, szaroniebieskie lub brązowe, powinny wybierać koralowe, brzoskwiniowe, rdzawe i cynamonowe szminki.
  • Brunetki natomiast gdy mają śniadą cerę, szare lub czarne oczy, dobrze będą wyglądały w czerwieniach przełamanych brązem, fuksjach i burgundach. Na szczególne okazje nie muszą obawiać się skorzystania z palety mocno nasyconych barw.
  • Rudowłose piękności, o niebieskich, zielonych lub brązowych oczach wspaniale wyglądać będą w bursztynowych, beżowych, i cielistych szminkach.

Kiedy masz wątpliwości, czy dany kolor kosmetyku pasuje do Twojej karnacji, posmaruj szminką opuszkę palca. Jej kolor jest bardzo zbliżony do barwy warg.
Inne_001Jest wiele sposobów, dzięki którym niedoskonałe usta można skorygować, umiejętnie je malując. Aby optycznie je powiększyć, użyj jasnych, błyszczących pomadek. Gdy są zbyt pełne, efekt zmniejszenia możesz uzyskać dzięki matowym odcieniom.
Warto wziąć pod uwagę zalecenia stylistów – gdy mocno pomalujemy oczy, usta powinny grać drugi plan. Gdy chcemy wyeksponować nasz uśmiech, makijaż oczu powinien być subtelny. Mocno błyszczące, jasne pomadki dodają lat, a cieliste, matowe odmładzają.

Zostaw komentarz