Inspirujący styl Diane Keaton

przez Balladine

Kto powiedział, że w pewnym wieku można darować sobie modę? Zupełnie się z tym nie zgadzamy. Podobnie jak Diane Keaton, która w tym roku kończy 71 lat i nadal zachwyca świetnymi stylizacjami.  Zestawy ubrań, które zakłada, rzadko można nazwać nudnymi. W naszym artykule przyjrzymy się im bliżej.

Gwiazda Woody’ego Allena

Diane Keaton – topowa Hollywoodzka aktorka, reżyserka i producentka, znana m.in. z roli w „Lepiej późno niż później”. Na ekranie zadebiutowała w 1970 roku, a już w 1972 zagrała swoją pierwsza poważną rolę w „Ojcu chrzestnym”.  Ogromną popularność zdobyła dzięki filmom Woody’ego Allena. Za tytułową rolę w „Annie Hall” otrzymała Oscara. Jej styl kształtował się właśnie wtedy – w latach 70. Do dziś ma słabość do białych koszul, kamizelek, marynarek i kapeluszy.

2017_02_23_inspirujacy_styl_diane_keaton_01

Klasycznie i ekscentrycznie

Styl, aby być rozpoznawalnym, musi być charakterystyczny. Diane udało się to osiągnąć dzięki skłonności do ekscentrycznych połączeń. Lubi klasycznie męskie elementy ubioru – garnitury, marynarki, spodnie, koszule i krawaty. A ponieważ sięga po odpowiednie fasony, jej stylizacje nie tracą na kobiecości. Podkreśla talię, eksponuje zgrabne łydki. Mocno stawia na klasyczne kolory – biel, czerń i beż.

2017_02_23_inspirujacy_styl_diane_keaton_02

W stylu Diane Keaton

Jeśli chcesz ubierać się jak Diane Keaton, zwróć uwagę na czarne kostiumy oraz białe koszule. Do rozkloszowanych wzorzystych sukienek lub spódnic midi zakładaj czarne żakiety. Do gładkiego czarnego dołu, zakładaj marynarki w tartan lub pepitkę. Look możesz rozweselić krawatem lub szalem w kratę, paski czy grochy. Podkreślaj talię – jeśli nie fasonem , to np. szerokim paskiem. To jeden z trendów sezonu wiosna-lato 2017, więc nikt nie posądzi Cię o bycie demodé.

2017_02_23_inspirujacy_styl_diane_keaton_03Czarny żakiet Emoi >> Koszula Duet Woman >> Czarne spodnie Emoi >> Sukienka GaPa Fashion >> Żakiet w pepitkę Bialcon >> Długa spódnica Bialcon >>

Styl Diane Keaton z czasem stracił odrobinę nonszalancji . Dziś jest dojrzalszy, choć nadal nietuzinkowy – zwłaszcza gdy porównamy go ze stylem jej rówieśniczek, np. Hellen Mirren (72 lata) czy  Meryl Streep (67 lat). Sama Diane przyznaje się do zabawy modą i radzi innym:

„Nie rezygnuj z siebie. Co z tego, że czasami popełnisz błąd… Po prostu dobrze się baw. Uśmiechaj. I nie przestawaj używać szminki”.

Zostaw komentarz