Jak ciekawie spędzić wolny czas, nie wychodząc z domu

przez Monika Grzybek

W okresie epidemii, z jaką mamy aktualnie do czynienia, jesteśmy zmuszeni do pozostania w domach. I chociaż wiele osób nie rozumie powagi sytuacji i próbuje kwestionować sens siedzenia w domu, zachęcamy, żeby nie łamać zasad i dla własnego bezpieczeństwa (ale też bezpieczeństwa innych) pozostać we własnych “czterech kątach”. Co robić, żeby nie zanudzić się w wolnych dniach (oczywiście, jeśli nie mamy możliwości wykonywania zdalnej pracy i musimy przebywać na urlopie czy zwolnieniu)? W dzisiejszym artykule z serii “Balladine radzi” podpowiadamy, jak wykorzystać wolny czas. Zapraszamy do lektury :)

Pomysły na wykorzystanie wolnego czasu

Najprostszym pomysłem, jaki warto zrealizować, są wiosenne porządki w garderobie. Posegreguj swoje ubrania, sprawdź, czy we wszystkich nadal chodzisz. Na dno szafy schowaj puchową kurtkę i grube, zimowe swetry. Odnajdź swój wiosenny płaszczyk. Wyjmij lekkie sukienki i zwiewne spódnice. Porządki nie tylko zajmą Ci trochę czasu, ale też wprowadzą odrobinę ładu – zarówno w Twojej szafie, jak i w Twojej głowie :)

Jeśli już uporządkujesz swoją szafę, odnajdź ulubioną książkę, zaparz pyszną herbatę i oddaj się lekturze. Przeczytałaś już wszystkie książki, które masz w domu, a do biblioteki – z wiadomym przyczyn – nie możesz się udać? Skorzystać z wersji elektronicznych. W internecie istnieje mnóstwo stron z darmowymi audiobookami – wśród popularnych tytułów z pewnością znajdziesz coś dla siebie. W wolnych dniach możesz też odnaleźć stare albumy ze zdjęciami (na pewno masz takie :)) i powspominać dawne czasy. Takie wspomnienia to miła odskocznia od codziennych problemów.

Jeśli nie mieszkasz sama, zaproś swoją rodzinę do wspólnej zabawy. Na pewno macie ulubione planszówki, w które możecie razem pograć. A może zagracie w kalambury albo trochę już zapomniane “państwa-miasta” czy “statki”. Z maluchami możecie z kolei polepić z plasteliny albo pomalować farbami. Takie “dziecięce” zabawy to fantastyczna rozrywka także dla dorosłych :)

W wolnych dniach warto też zrobić coś dla siebie. Wreszcie jest czas na maseczkę albo relaksującą kąpiel w wannie. Można w spokoju pomalować paznokcie albo nauczyć się języka obcego :) Tak, tak, wolne dni to świetny czas, żeby powtórzyć zapomniane słówka i zwroty w języku, którego już dawno nie używaliśmy. Można też rozwinąć swój talent kulinarny. Blogi z przepisami kuszą pięknymi zdjęciami ciekawych potraw, może więc warto wypróbować receptury, które normalnie wydają nam się zbyt czasochłonne? Tradycyjne pierogi, gołąbki, a może dania orientalne? W wolnym czasie warto eksperymentować!

Czy siedzenie w domu musi być nudne? Oczywiście, że nie! Wystarczy umiejętnie zagospodarować wolne dni i maksymalnie je wykorzystać na odpoczynek, ale także pożyteczne zajęcia, na które nie zawsze mamy czas. A jeśli tęsknisz za zakupami w salonach odzieżowych, pod żadnym pozorem nie wychodź z domu, tylko odwiedź nasz sklep online balladine.com. Zamówione produkty dostarczymy do Ciebie za pośrednictwem kuriera :) Razem pokonamy wirusa!

1 komentarz

yachtic 10 lutego 2021 - 12:25

Uwielbiam spędzać wolny czas na graniu w planszówki z swoją rodziną.

Reply

Zostaw komentarz