Jak wiązać szalik? 8 modnych wiązań

przez Balladine

Szaliki i chusty stanowią ważny element garderoby zwłaszcza w jesienne i zimowe dni. Nie tylko ciekawie ożywiają stylizacje, lecz także przyjemnie ocieplają szyję oraz dekolt – a właśnie tędy chłód najszybciej przenika do ciała. Jak wiązać szalik, by wyglądać modnie? Przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi.

Modne szaliki, czyli jakie?

Jeśli obawiasz się, że popełnisz błąd przy łączeniu kolorów, wybieraj szaliki szare albo beżowe – pasują właściwie do każdej stylizacji, są zatem bardzo uniwersalne. Natomiast gdy chcesz nieco odważniej podejść do garderoby i postawić na wyrazistszą barwę, świetnie sprawdzają się dodatki modowe w kolorze kobaltowym, pomarańczowym, czerwonym, fioletowym albo bordowym. Możesz też oczywiście wybierać szale wzorzyste – jesienią i zimą dużą popularnością cieszy się chociażby nieśmiertelna kratka. Forma szalika to już kwestia indywidualnych upodobań, a także samej aury. Najlepszą ochronę przed chłodem stanowią szaliki wełniane. Bawełniane są nieco lżejsze, przydadzą się zwłaszcza jesienią. Ogromną popularnością cieszą się szaliki oversize oraz tak zwane kominy – doskonałe na największe chłody. Najmodniejsze szaliki, chusty i inne dodatki znajdziesz w sklepie internetowym Balladine.com. Wszystko zaś w atrakcyjnych cenach!

Szal z jedwabiu >> Szal z włosem lisa >>

Wiązanie szala – najprostsza metoda

Pierwszy sposób na wiązanie szala to właściwie jego luźne nałożenie na stylizację. Szal przerzucamy przez szyję, a jego dwa końce luźno puszczamy z przodu. Takie noszenie szala cieszy się ogromną popularnością wśród fashionistek. Ponadto łatwo tą metodą okiełznać bardzo duże szale (typu oversize). Końce możemy puścić symetrycznie z przodu, zachować dwie różne długości albo też jeden koniec przerzucić na plecy (przez ramię). Rozwiązanie to pasuje zarówno do każdej kurtki, jak i płaszcza czy grubszej marynarki.

Sposoby wiązania szalika – 4 sposoby z pętelką

1. Najpierw składamy szalik dwa razy wzdłuż dłuższej krawędzi. W ten sposób powstaje długa pętelka, którą należy narzucić na szyję, a w nią włożyć obie końcówki szala. To pętelka najprostsza i najbardziej uniwersalna.

2. Jak wyżej szalik należy złożyć dwa razy i wzdłuż długiej krawędzi. Później wieszamy go na szyi – jeden koniec spływający z przodu ma być krótszy, drugi zaś dłuższy. Długi koniec owijamy wokół szyi, krótszy podciągamy do góry, a następnie w pętelkę wokół szyi wkładamy długi koniec.

3. Trzeci sposób to wiązanie szala z podwójną pętelką. Zaczynamy jak w punkcie 1 i 2, czyli złożenie szalika dwa razy. Powstaje równa pętla – zarzucamy ją na szyję, wkładamy w nią jedną z końcówek szala. Następnie pętlę przekręcamy o 180 stopni, by udało się stworzyć drugie oczko. W nie zaś wsuwamy drugą końcówkę szalika.

4. Ostatnia propozycja to układ asymetryczny z pętelką. Najpierw należy rozwinąć jeden koniec szala i położyć go na klatce piersiowej. Drugi zaś oplatamy wokół szyi. Później przeplatamy szalik naokoło pętelki zawiniętej już na szyi.

Jak modnie wiązać szalik? 3 kolejne rozwiązania

A może prosty supełek zamiast pętelki? Nic trudnego! Punkt wyjścia jak przy pętelkach: dwa razy trzeba złożyć szal wzdłuż długiej krawędzi. Zarzucamy go na szyję, tak by obydwie końcówki symetrycznie zwisały z przodu. Potem tworzymy z nich najzwyklejszy supełek i gotowe.

Szalik może być też wyrazistym elementem stylizacji. W tym celu wiążemy go nieco inaczej, choć zaczynamy od podwójnego złożenia jak wyżej. Jedna końcówka musi pozostać dłuższa – zawijamy ją wokół szyi. Potem rozwijamy szalik (prostujemy) przy długiej końcówce, a jeden z rogów wsuwamy za część szalika już owiniętą wokół szyi.

W eleganckich stylizacjach, i to nie tylko zimowych, również możemy wykorzystać szalik. Ciekawie zaprezentuje się, gdy zawiążemy go jak krawat. Idealnie sprawdzi się w połączeniu z takimi elementami garderoby, jak sukienki midi, klasyczne bluzki albo koszule damskie zapięte pod szyją.

Odpowiednie wiązanie szala potrafi fantastycznie ożywić oraz ubarwić stylizację. Warto próbować różnorodnych rozwiązań, tak by znaleźć to najlepsze dla siebie!

Źródła: zdjęcie główne – kolekcja Patrizia Aryton

1 komentarz

MAgda 16 grudnia 2018 - 14:56

Do szalika polecam też opaskę na włosy zamiast czapki. Ja uwielbiam, nie spłaszczają włosów i grzeją ;)

Reply

Zostaw komentarz