Jak wyprasować spodnie w kant?

przez Balladine

Nawet niezwykle eleganckie ubrania stracą szyk, jeśli odpowiednio o nie nie zadbamy. Koszule, spodnie, spódnice, sukienki, żakiety, które nosimy do pracy powinny być nie tylko przechowywane w odpowiedni sposób (najlepiej trzymać je na wieszakach), ale także rozsądnie konserwowane (pranie w odpowiedniej temperaturze, suszenie w dogodnych warunkach). Ostatnim szlifem przed założeniem na siebie ubrania jest zawsze wyprasowanie zagnieceń – jak to robić poprawnie? Podpowiadamy!

Prasowanie – jak robić to dobrze?

Prasowanie to czynność, która jednych relaksuje, innych doprowadza do szewskiej pasji. O ile prasowanie bawełnianych topów raczej nie przysparza nam problemów, o tyle prasowanie zagnieceń na lnianej koszuli może być naprawdę frustrujące. Jak zatem prasować, by oszczędzić sobie nerwów? Warto przede wszystkim zaopatrzyć się w solidną deskę do prasowania, dobrej jakości żelazko z wyrzutem pary lub ze stacją parową oraz ewentualnie w spryskiwacz ręczny (jest wygodniejszy i bardziej wydajny niż ten zintegrowany z żelazkiem). Do prasowania garniturów, koszul i spodni w kant przyda się także dodatkowe ramię do rozłożenia na blacie deski. Co jeszcze jest ważne? Przed przystąpieniem do prasowania zawsze sprawdzajmy czy stopa żelazka jest czysta – wszelkie zabrudzenia i przypalenia łatwo usuniemy przy użyciu sody oczyszczonej. Nie zapominajmy także o precyzyjnym ustawieniu temperatury prasowania – informację o wymaganej temperaturze znajdziemy zawsze na metce wszytej w ubranie.

Jak prasować spodnie?

Jak wyprasować spodnie od garnituru? Wielu z nas wydaje się, że to praktycznie zadanie niewykonalne i zamiast spróbować swoich sił w starciu z żelazkiem i spodniami, po prostu oddaje swój garnitur do pralni. To też sprytne rozwiązanie, choć trzeba przyznać, że droższe od domowego prasowania. Czy zatem można wyprasować spodnie w kant w domu? Oczywiście, że tak! Wystarczy przed prasowaniem złapać nogawki spodni, złożyć je równo i ułożyć spodnie na desce. Teraz trzeba precyzyjnie ułożyć spodnie w taki sposób, by wyznaczyć miejsce, gdzie będzie znajdował się kant. Nie spieszmy się, bo ten etap decydował będzie o finalnym wyglądzie naszych spodni – krzywo wyznaczony lub nie do końca doprasowany kant potrafi zrujnować niejedną biznesową stylizację. Gdy spodnie są już równo ułożone, a żelazko dobrze nagrzane, możemy zaczynać prasowanie. Spodnie nakrywamy bawełnianą, lekko zwilżoną ściereczką i prasujmy z wyrzutem pary – dzięki ściereczce spodnie nie będą się błyszczały i elektryzowały. Jak prasować nogawki? Najpierw prasujemy wierzchnią część jednej nogawki, a następnie przekładamy ją na lewą stronę i prasujemy wewnętrzną część drugiej nogawki. Teraz składamy spodnie znowu razem i przewracamy je na desce na drugą stronę. Teraz prasujemy wierzchnią część drugiej nogawki, przekładamy ją na lewą stronę i prasujemy wewnętrzną część pierwszej nogawki. Jeśli po zakończeniu prasowania kant jest mało wyraźny, to znowu układamy spodnie na desce i raz jeszcze zaznaczamy żelazkiem te miejsca, w których ma przebiegać kant. Gotowe!

Spodnie w kant Patrizia Aryton >> Spodnie w kant Sobora >> Spodnie w kant Far Far Fashion >>

Jak wyprasować koszulę?

Prasowanie koszul dla wielu osób bywa naprawdę problematyczne – gdy doprowadzą do ładu mankiety, okazuje się, że plecy koszuli znów są zmięte. Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest kolejność. Jak zatem wyprasować koszulę i nie zwariować?
1. W pierwszej kolejności prasujemy kołnierzyk, karczek i ramiona.
2. Teraz czas na rozprasowanie mankietów (nie powinny mieć żadnych zagięć) i rękawów – rozkładamy je wzdłuż szwów i prasujemy z góry na dół – najlepiej z uderzeniem pary.
3. Na koniec prasujemy plecy i boki koszuli – robimy to dokładnie, jeśli trzeba obustronnie. Najlepiej, by podczas prasowania koszula była lekko wilgotna – wówczas efekt będzie naprawdę doskonały.
Prasowanie – jednych relaksuje i odpręża, innych przyprawia o prawdziwy zawrót głowy. O ile nasza biznesowa garderoba może z powodzeniem zostać wypełniona przez szyfonowe bluzki, które nie wymagają prasowania, o tyle eleganckie spodnie z materiału będą po każdym praniu spragnione kontaktu z żelazkiem. Prasowanie spodni w kant nie jest w rzeczywistości tak trudne, jak mogłoby się wydawać – z naszym poradnikiem każda pani domu opanuje tę sztukę do perfekcji. A gdzie znaleźć stylowe spodnie biznesowe? Po klasyczne modele zapraszamy do sklepu balladine.com – jednego z najlepiej wyposażonych sklepów internetowych z odzieżą damską.

Koszula Duet Woman >> Koszula Click Fashion >> Koszula Sobora >>

Zostaw komentarz