Jesteś babcią? Bądź jak Baddie Winkle

przez Balladine

2017_07_14_jestes_babcia_badz_jak_baddie_winkle_02Baddie Winkle w kampanii DimepieceLA

Zajmijcie się sobą, pozwólcie innym żyć tak, jak chcą – mówi Baddie Winkle i żyje dokładnie tak, jak chce. Zauroczyła świat mody dystansem do siebie, modową odwagą oraz obalaniem stereotypów. Babci nie przystoi mini? Nic podobnego – Baddie do mini założy jeszcze krótki top. Nie powinna pokazywać się w stroju kąpielowym? Baddie pokazała się tak w kampanii reklamowej marki DimepieceLA i można ją było oglądać na billboardach w całej Ameryce. Jesienią zeszłego roku stała się także jedną z lasek („babes”) marki Missguided. Dyskryminacji ze względu na wiek mówi stanowcze nie, bo dlaczegóż miałaby mieć mniejsze prawa do wyrażania siebie niż jej 20-letnia wnuczka?

Kim jest Baddie Winkle?

88-latka powszechnie znana jako Baddie Winkle to tak naprawdę Helen Ruth Elam Van Winkle. Urodziła się 18 lipca 1928 roku w Hazard w stanie Kentucky (dzisiaj to miasteczko wielkości polskiego Szczebrzeszyna). Wówczas w USA obowiązywała prohibicja, a kraj stał u progu Wielkiej depresji (kryzysu gospodarczego). Dorastała na farmie rodziców, a później przez 28 lat pracowała w fabryce Dresser Industries, zamawiając części do maszyn. Jednak Helen nigdy nie traciła rezonu. Uwielbiała śmiać się, bawić i tańczyć. Nic dziwnego, że jako Baddie musiała być gwiazdą kampanii wódki Smirnoff. Mimo reklamowych sukcesów, to przykładna żona, matka i babcia. Ma córkę, ośmioro wnucząt i troje prawnucząt. Nie ominęła żadnej szkolnej uroczystości i zawsze pamięta o urodzinach najbliższych.

2017_07_14_jestes_babcia_badz_jak_baddie_winkle_04

Od czego się zaczęło?

Baddie Winkle mieszka w Knoxville w stanie Tennessee z wnuczką i prawnuczką Kennedy. To one zapoczątkowały jej internetową karierę. Kennedy pewnego dnia wróciła ze szkoły i zastała swoją wówczas 85-letnią babcię w szortach, kolorowej bluzce i skarpetkach w różowe liście marihuany. Zrobiła zdjęcie i wrzuciła na Twittera. Tego dnia Helen Ruth Elam Van Winkle stała się Baddie Winkle – osobowością internetową. Jej profile społecznościowe śledzą takie gwiazdy jak Rihanna, Miley Cyrus, Nicole Richie oraz Gwen Stefani, z którymi „niegrzeczna babcia” pokazuje się na imprezach w Los Angeles.

2017_07_14_jestes_babcia_badz_jak_baddie_winkle_01Baddie z Gwen Stefanie, Miley Cyrus i Nicole Richie

Jak ubiera się Baddie?

Bardzo barwnie i bez kompleksów, często z elementami retro w stylu kolorowych lat 60. i 70. Przedstawione niżej 3 stylizacje to tylko mała próbka możliwości Baddie. Stylizacja na co dzień – obcisła dżinsowa sukienka założona na bluzkę z długim rękawem do tego czerwone trampki i okulary przeciwsłoneczne w stylu retro, perły i kolczyki-wisienki. Stylizacja na spacer w parku – żółty dres, żółte okulary przeciwsłoneczne, żółta spineczka we włosach i naszyjnik-choker w stylu glamour. Stylizacja na wielkie wyjście – różowy kombinezon i długie rękawiczki, czerwony krawat, białe trampki na platformie i puchate białe boa na szyi.

2017_07_14_jestes_babcia_badz_jak_baddie_winkle_03

Skąd pomysł na taki styl?

Styl ubierania się Baddie nie był w 100% naturalnym wyborem Helen, choć zawsze miała skłonność do radosnych wzorów i kolorów. Był terapią – sposobem uporania się z dramatem śmierci. Mąż Helen zmarł w dniu ich 35. rocznicy ślubu, a jej syn David przegrał walkę z rakiem w wieku 46 lat. Od rodzinnego dramatu mijały kolejne lata, a Helen nie odzyskiwała radości życia. Wpadła więc na pomysł stworzenia barwnej, radosnej postaci – Baddie Winkle, dla której kolorowy młodzieżowy styl jest odskocznią od szarej codzienności.

2017_07_14_jestes_babcia_badz_jak_baddie_winkle_05

W stylu Baddie Winkle

Macie ochotę na odrobinę niepoprawnego stylizacyjnego optymizmu? W ofertach polskich marek na Balladine.com można znaleźć rzeczy równie radosne i pozytywne, jak te wybierane przez najstarszą szafiarkę świata. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kolekcje marek Rabarbar, Ryba, Margo Collection oraz wzorzyste sukienki Potis & Verso. Czujemy, że Baddie mogłaby podbić w nich także polski rynek odzieżowy.

2017_07_14_jestes_babcia_badz_jak_baddie_winkle_06Żakiet Rabarbar >> Sukienka w liście Potis & Verso >> Sukienka w geometryczne wzory Ryba >>

Zdjęcia wykorzystane w tym materiale pochodzą z konta na Instagramie Baddie: instagram.com/baddiewinkle.
Zdjęcie główne pochodzi z kampanii dla Misguided.

Zostaw komentarz