Kultowe czarne torebki

przez Balladine

Birkin Bag Hermesa

Oczywiście Birkin Bag dostępna jest nie tylko w czerni, choć właśnie w tym kolorze spotykana jest najczęściej. Wystarczy wspomnieć, że w swoich szafach mają ją Celine Dion, Naomi Campbell czy Demi Moore.
Do zaprojektowania słynnej czarnej torebki w 1984 roku Jean-Louisa Dumasa zainspirowała znana angielska aktorka Jane Birkin. Obecnie za tę torebkę, w zależności od modelu, trzeba zapłacić od 10 000$ do 150 000$.

Czarne torebki Chanel 2.55

Mała, luksusowa i pożądana – tak w kilku słowach można opisać tę Chanelkę i chyba nikomu nie trzeba jej bliżej przedstawiać. Chanel 2.55 to prawdziwa perełka, zaprojektowana przez samą Coco Chanel w 1955 roku. Te pikowane czarne torebki noszą choćby takie gwiazdy jak Lady Gaga, Paris Hilton i Rachel Zoe. W Chanelce zakochały się też Polki. Posiadaniem Chanel 2.55 mogą się pochwalić m.in. Katarzyna Zielińska, Edyta Herbuś czy Joanna Horodyńska.

Boy od Chanel

Kolejna torebka Chanel, która na stałe wpisała się w historię mody. Najbardziej znana odsłona tego modelu to czarne torebki do ręki, wykonane z naturalnej, pikowanej skóry. W swoich stylizacjach wykorzystały je m.in. Melanie Griffith, Nicky Hilton, Hillary Duff i Jessica Biel.
Boy od Chanel dostępne są w wielu rozmiarach, kolorach i wzorach. Ich cena rozpoczyna się od 3 500$.

Zostaw komentarz