Kurtki zimowe puchowe

przez Balladine

Wybierając kurtkę na zimę sugerujemy się głównie jej właściwościami termoizolacyjnymi. Ciepła kurtka może jednak doskonale wpisywać się w trendy sezonu jesienno zimowego 2018/2019. Zatem jaką kurtkę wybrać aby była ciepła i modna? Jedynym, słusznym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w puchową kurtkę- lekką, modną, wygodną i przede wszystkim niezwykle ciepłą.

Jak wybrać kurtkę puchową dobrej jakości?

Kurtki puchowe wypełnione są naturalnymi ptasimi piórami, najczęściej gęsimi lub kaczymi. Puchowe wypełnienie charakteryzuje to, że jest bardzo lekkie, zatrzymuje powietrze dzięki czemu stanowi idealną termoizolację. Ponadto naturalny puch jest przewiewny, nie ma więc mowy o przegrzaniu. Kurtki puchowe są sporym wydatkiem, jednak odpowiednia ich konserwacja i pielęgnacja przekłada się na kilkusezonowe użytkowanie. Przy wyborze zimowego okrycia wierzchniego z naturalnym wypełnieniem powinniśmy zwrócić uwagę dodatkowo na zewnętrzny materiał, powinien być on wytrzymały i wodoodporny. Puch pod wpływem wilgoci staje się bardzo ciężki i traci swoje termoizolacyjne właściwości.

Kurtki z syntetycznym wypełnieniem (poliestrowymi włóknami silikonowymi) są zdecydowanie tańsze jednak ma to przełożenie na jakość, mają dużo niższe właściwości termiczne. Warto jednak podkreślić, że są antyalergiczne i dużo łatwiejsze w konserwacji.

Kurtki puchowe damskie  eleganckie czy sportowe?

To jaką kurtkę puchową wybierzemy powinno być uzależnione od stylu życia i celom jakim ma służyć. Długie kurtki zimowe mogą być uzupełnieniem dla eleganckich outfitów i stanowić alternatywę dla płaszczy. Ponadto dłuższe kroje są cieplejsze. Krótkie puchówki zaś świetnie sprawdzą się w miejskich, niezobowiązujących stylizacjach.

Puchowe kurtki są bardzo ciepłe i lekkie, przez co wygodne. Mogą być użytkowane przez osoby, które lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, są przewiewne dlatego nie ma możliwości przegrzania organizmu, ani jego wyziębienia.

Jesienne kurtki puchowe są cienkie i lekkie przez co bardzo funkcjonalne. Ponadto sprawdzą się w roli kurtek przejściowych. Pikowane przeszycia są niezwykle modne, stanowią także dodatkową funkcję- uniemożliwiają przesuwanie się wypełnienia podczas noszenia i prania.

Kurtki z kapturem stanowią odpowiednią alternatywę dla osób, które nie lubią nakryć głowy, będą też niezwykle przydatne podczas deszczu. Ponadto kaptur dodatkowo obszyty naturalnym futrem będzie idealnie wpisywał się w światowe trendy.

Przy wyborze okrycia wierzchniego niezwykle istotny jest kolor, obowiązują tu dwie tendencje. Ponadczasowy czarny, granat i szarości to pierwszy trend zawsze modny i pasujący do wszystkiego. Druga tendencja dotyczy kolorów inspirowanych jesienią, są nimi odcienie pomarańczowego, żółtego, karmelowego i camelu, a także czerwonego. Kolory te są odważniejsze i mogą stanowić wyzwanie stylizacyjne, gdyż mocne barwy nie zawsze sprawdząją się w eleganckich stylizacjach.

Oliwkowa puchowa kurtka Perso >> Szara puchowa kurtka Perso >>

Jak prać kurtkę puchową?

Kurtki puchowe powinny być odpowiednio odświeżane i konserwowane, stosując kilka zasad będą służyły przez wiele sezonów. Podstawowe pytanie: jak wyprać kurtkę z naturalnym wypełnieniem? W pralce czy chemicznie? Otóż kurtki puchowe można wyprać samodzielnie w pralce w temperaturze nie wyższej niż 30 stopni. Do prania powinniśmy używać jedynie delikatnego proszku, a do bębna włożyć 3-4 piłki tenisowe, które zapobiegną zbiciu się puchu. Suszenie kurtek zimowych z puchowym wypełnieniem stanowi istotny element pielęgnacji. Należy suszyć je na płasko przekładając co jakiś czas, aby puch równomiernie się rozłożył. Ważne jest aby proces ten odbywał się z dala od grzejnika. Warto zaznaczyć, że puchowe kurtki nie powinny być czyszczone chemicznie.

Kurtki puchowe  czy warto?

Kurtki puchowe stanowią idealne rozwiązanie na chłodne i mroźne dni, ale są też sporym wydatkiem. Inwestycja ta jednak się opłaci, gdyż przy odpowiednim użytkowaniu i pielęgnacji posłużą kilka sezonów. Tańszą alternatywą są kurtki z syntetycznym wypełnieniem, przekłada się to na ich właściwości termiczne, które są dużo gorsze.

Źródła: zdjęcie główne – kolekcja Perso

Zostaw komentarz