Moda biznesowa

przez Balladine

02W każdej firmie może obowiązywać inny dress code. Są też miejsca pracy, gdzie strój jest dowolny, aczkolwiek istnieją pewnie niepisane zasady do których powinniśmy się stosować , mając np. bezpośredni kontakt z klientem.

 

Zdaniem ekspertów, kiedy tworzymy wizerunek biznesowy obowiązuje zasada, że „im więcej się pokaże, tym mniej jest się ważnym”. Większość kobiet z pewnością wie co wypada, a czego nie w modzie biznesowej. Poniżej małe grzechy i najcenniejsze wskazówki zebrane w całość.

Małe grzechy dress code’u

  1. Zbyt obcisłe stroje, głębokie dekolty
  2. Spódnice mini
  3. Przeźroczyste tkaniny
  4. Jaskrawe kolory
  5. Gołe nogi i buty z odkrytymi palcami
  6. Zbyt mocny makijaż
  7. Zbyt duża ilość biżuterii
  8. Ekstrawaganckie paznokcie

Koszula Duet Woman >> Spodnie Bialcon >>      

Wskazówki

Przede wszystkim powinnyśmy pamiętać o stonowanych kolorach dress code’u. Czerń, granat, biel, szary to idealne kolory do biura. Pamiętajmy o zgraniu kolorów i „dobieraniu” je do siebie. Bardzo ważny jest delikatny makijaż, zadbane dłonie, paznokcie, a także fryzura. Starajmy się, aby minimalna długość spódnicy, którą zakładamy, była kilka centymetrów nad kolanem, a nogi pokrywały rajstopy w stonowanym kolorze. Bluzka bez rękawów jest dozwolona, ale tylko pod żakietem. Pamiętajmy o butach (to bardzo ważny element biznesowego dress code’u) – nigdy nie powinny odkrywać palców. Wysokie obcasy tworzą nienaganny look, ale jeśli nie czujemy się dobrze w wysokich szpilkach, to możemy założyć niższe.

Pamiętajcie, że moda biznesowa to nie tylko klasa sama w sobie, ale także wygoda. Siedzenie godzinami przy biurku lub bieganie „od klienta do klienta” powinno wiązać się z tym, że nasze ubrania powinny być dostosowane do naszej pracy i do naszego komfortu.

01

Koszule >> Spodnie >> Spódnice >> Żakiety >>

 

Zostaw komentarz