Moda na grzywkę

przez Balladine

Styliści fryzur wykorzystują różne cięcia. Ogólna tendencja jest taka, że grzywka powinna odsłaniać nieco czoła. Jednak w równie popularnej wersji – może być długa, podzielona przedziałkiem i okalająca twarz.

Najmodniejsze grzywki sezonu

W trakcie pokazu kolekcji ready-to-wear jesień/zima 2016 Alexandra Wanga wiele modelek miało grzywkę. Dla każdej dobrany był nieco inny „model” – w zależności od ubrań, a także od kształtu twarzy. Isabel Marant postawiła na długie grzywki – swobodnie upinane z boku. Mniej ułożone –swobodne i postrzępione – promuje Balenciaga. Natomiast u Prady widzieliśmy grzywki w stylu retro – przylegające do czoła kręcone kosmyki. We wszystkich przypadkach zauważyć można, że fryzury wyglądają naturalniej niż jeszcze kilka sezonów temu, gdy były mocno graficzne i wyraźnie zarysowane. Dziś obowiązuje różnorodność i więcej luzu.

zdjęcia z pokazów kolekcji jesień/zima 2016-17 pochodzą ze strony vogue.it

Decydujący głos ma włos

Jeśli zastanawiasz się nad ścięciem włosów, weź pod uwagę ich rodzaj. Gęste, proste lub prawie proste (lekko falowane) włosy są idealnym materiałem na grzywkę. Niestety nie każdy może się takimi pochwalić. Zbyt cienkie i rzadkie włosy mogą nie udźwignąć tematu grzywki. Wyeksponują tylko skórę w miejscach, w których nie chcesz, by była widoczna. Twój warkocz, kucyk czy koczek też na tym stracą – będą bardzo cienkie, a przy krótszych włosach wręcz symboliczne.
Jeśli jesteś dumną posiadaczką pięknych, naturalnych loków, mając grzywkę, skarzesz się na codzienne prostowanie i modelowanie fryzury. W przeciwnym razie na twojej głowie pojawi się bardzo modny w latach 80. „baranek”. Mając kręcone włosy, lepiej wybrać symboliczna grzywkę – krótkie loki opadające na czoło lub grzywkę asymetryczną, która przenosi wizualny ciężar loków na jedną stronę.

2016_09_12_Moda_na_grzywke_02zdjęcia z pokazu Giorgio Armani kolekcji jesień/zima 2016-17 pochodzą ze strony vogue.it

Jak wybrać odpowiednią grzywkę?

Przede wszystkim udaj się do renomowanego lub zaprzyjaźnionego fryzjera i razem dopasujcie grzywkę do kształtu twarzy. Nie wymagaj od fryzjera efektu pokazanego na zdjęciu z gazety, bo w 90% przypadków nie będzie on możliwy do odtworzenia. Jeśli buzia jest okrągła, to mocne, graficzne cięcie uwypukli tę cechę. Zdecydowanie bardziej pasować będzie do podłużnej twarzy, ponieważ optycznie ją skróci i poszerzy. Z kolei asymetryczna, mocno pocieniowana grzywka wizualnie ją wydłuży. Wysłuchaj rad specjalisty i wspólnie wybierzcie właściwą grzywkę. Koniec końców to ty masz być zadowolona.

2016_09_12_Moda_na_grzywke_03zdjęcia z backstage’y pokazów Isabel marant, Alexandra Wanga i Prady kolekcji jesień/zima 2016-17 pochodzą ze strony vogue.it

Zostaw komentarz