moda_na_swieta_3Koszula Duet Woman >>

Wigilijny dress code

Wigilia jest doskonałą okazją do długo wyczekiwanych, rodzinnych spotkań. To oczywiste, że podczas tego wieczoru chcemy wyglądać jak najlepiej. Przeźroczystości i frędzle lepiej jest jednak zostawić na Sylwestra. Kolacja wigilijna to jeden z nielicznych wieczorów, podczas których staramy się zachować chociaż pozory etykiety. Postarajmy się zatem, aby nasz strój był adekwatny do okazji. Wszyscy Ci, którzy są na bieżąco z modowymi trendami, z pewnością zauważyli, że większość aktualnych tendencji sprzyja klasycznym zasadom dress code’u. Jeśli na co dzień nie masz okazji, by włożyć tak ostatnio modną koszulę z fontaziem, Wigilijna kolacja może okazać się doskonałym pretekstem do przetestowania tego trendu na własnej skórze.

moda_na_swieta_2Spódnica Rabarbar >> Spodnie Modesta >> Sukienka Modesta >> Spódnica Potis & Verso >> Wdzianko Modesta >>

Co będzie modne na Boże Narodzenie 2015?

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że obok klasycznych, zimowych kolekcji w grudniu w sklepach pojawiają się także specjalne, świąteczne linie. Zazwyczaj dominują w nich kolory takie jak złoto, zieleń i czerwień, uzupełniane o typowe dla Bożego Narodzenia symbole. Polskie marki również dostosowują się do tych reguł. Tym razem ich uwaga skupiła się jednak nie na detalach, a kolorystyce. Postrzegamy to, jako ogromny atut – sweter w bałwanki i renifery można bez zażenowana założyć jedynie raz w roku – natomiast czerwona spódnica midi od Potis & Verso będzie Ci towarzyszyła przez cały jesienno-zimowy sezon. Równie dobrze sprawdzi się w tej roli kraciasty model marki Rabarbar.

moda_na_swietaBluzka Bialcon >> Sukienka Vito Vergelis >> Sukienka Emoi >> Bluzka Bialcon >> Sukienka De Facto >>

Z okazji Bożego Narodzenia warto też przyjrzeć się ofercie marki Modesta. Domyślamy się, że każda ceniąca elegancję kobieta chętnie pokazałaby się w czarnej, pokrytej plisowaniem sukience tej marki. Swego czasu doceniła ją sama Agata Duda! Na uwagę zasługują też żakiety z aktualnej kolekcji, zwłaszcza ten ze srebrnym zdobieniem. Zdaniem naszego stylisty ten elegancki, bardzo dobrze przemyślany detal będzie doskonałym uzupełnieniem klasycznej –  opartej na kontraście czerni i bieli – stylizacji. W takim stroju zdobędziesz uznanie zarówno starszego, jak i młodszego pokolenia.