Moda XL – błędy

przez Balladine

Każda kobieta lubi czuć się pięknie we własnym ciele, niezależnie od rozmiaru, który znajduje się na metce w tylnej części ubrania. Co robić, aby maskować mankamenty naszej figury i nie działać na własną szkodę? Przyjrzyj się najczęściej popełnianym błędom przez kobiety noszące większy rozmiar i przekonaj się, że moda XL nie musi być wcale trudna! 1. NIEDOPASOWANE UBRANIA Jeżeli nie jesteś bardzo szczupłą kobietą, niestety nie możesz sobie pozwolić na odzież typu oversize, która optycznie dodaje kilka nadprogramowych kilogramów. Pamiętaj, moda XL nie znosi niedopasowanych zestawów, dlatego unikaj zbyt luźnych projektów. Jeżeli masz szerokie ramiona i większy brzuch, spróbuj zamaskować nieproporcjonalny układ poprzez zastosowanie jasnego topu z granatową marynarką. Nie zapomnij, od za dużych ubrań mogą być jedynie gorsze…zbyt małe ubrania. Strzeż się tego typu eksperymentów! Fakt, że zmieściłaś się w mniejszy rozmiar nic nie pomoże, jeżeli skutkiem ubocznym stanie się pomarszczony materiał, niezgrabne fałdki lub rozchodzące się guziki.

bldn_blog_modaxl3 Koszula Balladine >> Granatowa marynarka >> Bluzka >> Naszyjnik KOD  >> Kuferek Goshico >>

Moda XL – ulubione fasony:

Dominacja ciemnych kolorów

Jednym z największych mitów mody XL jest stosowanie jedynie ciemnych barw, szczególnie czerni, ze względu na wyszczuplające działanie. Faktycznie, czerń optycznie odejmuje kilka gramów, ale nie przecenialibyśmy jej zalet, których jest tyle samo co wad. Należy do nich przede wszystkim wiążący się z czarnym kolorem – smutek, ponurość i nuda. Swoim wyglądem często dajemy sygnał o swoim złym nastroju, a chyba nie chcemy, aby kojarzono nas z negatywnymi emocjami. Warto wprowadzić do szafy trochę kolorów. To się naprawdę opłaci! Paleta barw pełna jest korzystnych odcieni – zieleni, błękitów, fioletów, które swobodnie można łączyć z jasnymi beżami, różami, kremami. Kieruj się własnymi upodobaniami i nie odmawiaj sobie ulubionych kolorów w rozsądnych proporcjach. Moda XL umiejętnie wykorzystuje grę jasnym i ciemnym kolorem, dzięki której osiągniemy znakomite efekty – wyeksponujemy nasze mocne strony i zakryjemy mankamenty.

sukienki balladine

Sukienki Clicka >> Sukienka w różowe kwiaty >> Sukienka lniana >>

Prszepych wzorów, fasonów i dodatków

Moda XL zdecydowanie nie charakteryzuje się przepychem deseni i krojów, które dodają zbędnych kilogramów. Porzuć fantazyjne falbanki i koronki na rzecz klasycznych projektów. Unikaj wzorów poszerzających sylwetkę – szczególnie poziomych pasów. Ostrożnie wybieraj dodatki – dobrze wybrane odwrócą uwagę od nielubianych części ciała.

Źle dobrana bielizna

To problem nie tylko kobiet cieszących się rozmiarem XL, ale niestety większości kobiet. Wiele z nas nosi bieliznę zupełnie niedopasowaną do figury. Ważne, aby bielizna nie była ani zbyt luźna, ani zbyt ciasna, co spowoduje nieestetyczne fałdki. Moda XL dysponuje różnorodnymi rozmiarami. Swobodnie można dobrać idealną bieliznę wraz ze specjalistyczną pomocą np. brafitterki.

 

Zostaw komentarz