Modne koszule, czyli klasyka zawsze na czasie

przez Balladine

Światowej klasy designerzy potrafią zaszaleć nawet w temacie tak prozaicznym jak koszula. Jednak w tym sezonie, w kolekcjach wiosna-lato oraz resort pojawiło się także wiele klasycznych, żeby nie powiedzieć już ogranych, modeli. Od ponadczasowego wzorca różniły je jedynie niuanse. Dla przykładu, biała koszula Michaela Korsa wyróżniała się rzędami guzików i pętelek na rękawach, a elegancka koszula z żabotem Zaca Posena przyciągała wzrok prześwitami i wzorem w groszki. Natomiast biały model od Chanel byłby już zupełnie klasyczny, gdyby nie odrobinę bufiaste rękawy.

2017_05_23_modne_koszule_czyli_klasyka_zawsze_na_czasie_01Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Gładka klasyka

Klasyczne białe koszule zagościły też w kolekcjach polskich marek. Na Balladine.com można je znaleźć w ofertach firm Tova, Patrizia Aryton oraz Click. Ich niekwestionowaną zaletą jest uniwersalność. Będą pasowały do wielu stylizacji, mniej i bardziej formalnych, do spodni w kant i do jeansów, a także do spódnic i wielu sukienek biurowych. Zaprezentowane niżej koszule mają jeszcze jedną zaletę – są niemal w 100% bawełniane lub wiskozowe. Przynajmniej jedna z nich powinna znaleźć się w szafie każdej modnej kobiety.

2017_05_23_modne_koszule_czyli_klasyka_zawsze_na_czasie_02Koszula Tova >> Koszula Patrizia Aryton >> Koszula Click >>

Koszule we wzory

Małą odmianą od klasycznej gładkiej koszuli może być model w delikatny wzór. Wyborem najbardziej odpowiednim dla kobiet biznesu są koszule w delikatne prążki lub kropeczki, np. błękitna koszula z oferty marki Sobora. Jeśli jednak można sobie pozwolić na więcej swobody, warto zwrócić uwagę na model Emoi ozdobiony printem w niebieskie muszelki i rybki lub na koszulę Sorbette, uszytą z jasnoróżowej tkaniny, której głównym motywem dekoracyjnym jest psiak z gazetą w mordce.

2017_05_23_modne_koszule_czyli_klasyka_zawsze_na_czasie_03Koszula Emoi >> Koszula Sorbette >> Koszula Sobora >>

Falbany – nowoczesne żaboty

Koszule z żabotami to również klasyka, choć o tych w wersji znanej z filmów kostiumowych na razie trzeba zapomnieć. Polscy designerzy wolą żaboty uproszczone, szyte bardziej zachowawczo. Nie da się nie zauważyć, że wspominana wyżej koszula z żabotem Zaca Posena oraz koszula w groszki od Duet Woman to po prostu dwie interpretacje tego samego pomysłu. Z kolei koszula marki Bialcon to podobnie jak wspominane na początku projekty Michaela Korsa czy Chanel, małe odstępstwo od 100% klasyki. W tym przypadku listwę guzikową zdobią minimalistyczne falbany-plisy.

2017_05_23_modne_koszule_czyli_klasyka_zawsze_na_czasie_04Koszula Duet Woman >> Koszula Duet Woman >> Koszula Bialcon >>

Klasyczna koszula to strój bardzo praktyczny, przydaje się do wielu stylizacji. W tym sezonie jest też modna. Warto w nią zainwestować – wybrać nawet droższą niż zwykle, ale z wysokogatunkowego, oddychającego materiału, z ładnie skrojonym kołnierzykiem. Wszystkie koszule polskich marek dostępne na Balladine.com można obejrzeć, klikając << TUTAJ >>.

Zostaw komentarz