Motywacja – więcej ruchu!

przez Balladine

Zazwyczaj motywujemy Was do dbania o swoją garderobę, tym razem będzie inaczej, zachęcamy Was do aktywnego wypoczynku! Nie od dziś wiadomo, że sport wyzwala hormony szczęścia – endorfiny, które są gwarantem dobrego nastroju. Dziś z chęcią namówimy Was do wiosennego rozruchu. Drogie Panie, pora wstać z kanapy i zrobić pierwszy krok w stronę wiosennych porządków nie tylko w szafie! Rozpoczynamy sportowy przypływ pozytywnej energii.

Czerpanie przyjemności ze sportu

„Ruch to zdrowie” – powtarzali nam uparcie rodzice i szkolni nauczyciele, zachęcając do porannej gimnastyki. Regularne wykonywanie ćwiczeń kojarzy się najczęściej z przymusem i czymś zupełnie nieprzyjemnym, rp_zdrowe_nawyki_2-229x300.jpgdlatego pierwszym krokiem do odczarowania tego wyobrażenia jest zmiana sposobu myślenia. Chwila, którą poświęcasz na trening jest Twoją chwilą! Sport nigdy nie może być przymusem, ale czystą przyjemnością, w przeciwnym razie nie osiągniemy zamierzonego celu. Postaraj się, aby ćwiczenia stały się weekendowym relaksem, chwilą oddechu pomiędzy pracą i życiem prywatnym.

Gimnastyka, bieganie czy może zumba?

Kolejny krok to wybór ulubionej dyscypliny. Jeżeli postanowiłaś biegać i wiesz, że się męczysz, nie lubisz przemierzać trasy i nie sprawia Ci to żadnej przyjemności – odpuść. Jest wiele rodzajów sportów, które mogą wyzwolić duże pokłady energii i radości z wykonywanych zadań. Potrzebna jest jedynie odrobina cierpliwości. Być może zainspiruje Cię zumba – połączenie fitnessu i tańca lub rowerowe wycieczki przez miasto. Poszukuj i odkrywaj! Raz odnaleziona pasja pozostanie z Tobą na całe życie.

Na łonie natury

Balladine szczególnie poleca aktywność fizyczną w terenie. Co powiecie na lekką gimnastykę w parku, prace w ogrodzie, jogging lub szybki spacer w lesie? Świeże powietrze sprzyja sprawności fizycznej i tym samym dobremu samopoczuciu. W domu Wasza cierpliwość wystawiona jest na o wiele większą próbę – przecież zawsze można skończyć, usiąść na sofie i włączyć tv, pralkę, zmywarkę … stop, stop! Pamiętaj, to Twoja chwila dla ciała i umysłu. Nie zaśmiecaj jej niepotrzebnymi bodźcami.

zdrowe_nawyki

Jakie są Wasze pomysły na aktywne spędzanie weekendu?

 

Zostaw komentarz