Najbardziej jesienne pokazy sezonu

przez Balladine

Najbardziej spektakularne pokazy kolekcji na sezon jesień-zima 2017/18 to te, które odbyły się w malowniczych scenografiach i sceneriach. Marki Off-White, Coach 1941 oraz Moncler Gamme Rouge zaprezentowały swoje projekty z rozmachem, przenosząc widzów do spowitego mgłą lasu, na amerykańską prerię oraz do kolorowej krainy jesiennych liści.

Off-White

Jesienną kolekcję ready-to-wear marki Off-White zaprojektował jej twórca Amerykanin Virgil Abloh. Spośród wiodących trendów wybrał m.in. denim, puchowe kurtki, puszyste futra i tchnący nowoczesnością metaliczny połysk. Charakterystycznym elementem kolekcji były bluzki, kurtki, płaszcze i spódniczki z materiału łączącego połyskującą czarną skórę z niebieskim futerkiem o krótkim włosiu. Taki kolorystyczny mariaż jest teraz na topie.

2017_09_28_najbardziej_jesienne_pokazy_sezonu_01Zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Pokaz kolekcji Off-White był niesamowicie jesienny, choć odbył się wiosną podczas Tygodnia Mody w Paryżu. Modelki prezentowały stroje w scenerii przypominającej spowity mgłą las, którego runo zostało już szczelnie okryte suchymi liśćmi. Uroku całości dodawały nagie brzozowe drzewka i szarówka, którą osiągnięto dzięki wytwornicom dymu.

Coach 1941

Marka Coach 1941 tradycyjnie sięgnęła do przeszłości. Wykorzystała klasyczne kurtki pilotki, grube puchówki, różane wzory jak z meblowych tapicerek oraz alpejskie sweterki. Na szczególną uwagę zasłużyły spódnice midi w mustangi oraz kożuszki, które idealnie wpisały się w estetykę prerii. Całość powstała pod czujnym okiem dyrektora kreatywnego Brytyjczyka Stuarta Veversa.

2017_09_28_najbardziej_jesienne_pokazy_sezonu_02Zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Pokaz odbył się podczas Tygodnia Mody w Nowym Jorku. Wybieg zmieniono we fragment prerii rodem z amerykańskich westernów. W otoczeniu znajdowały się ruiny domku oraz symboliczne ogrodzenia z drutu kolczastego.

Moncler Gamme Rouge

Ta kolekcja mogłaby być perłą w koronie jesieni. Tak ona jak i sam pokaz zainspirowane były podróżą do Kanady. Ubrania zaprojektował designer Giambattista Valli. Wśród nich znajdziemy nie tylko inspiracje stricte kanadyjskie, jak kurtka w czarno-czerwoną kratę, ale też odniesienia do stylu Chanel (kurtki jak pudełkowe żakiety z tweedu). Bardziej francuskie niż kanadyjskie były też ozdobione gipiurą komplety.

2017_09_28_najbardziej_jesienne_pokazy_sezonu_03Zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Pokaz odbył się podczas marcowego Tygodnia Mody w Paryżu. Wybieg zmieniono w otuloną kolorowymi liśćmi polanę z malowniczymi krzaczkami po środku, które dla modelek były niczym rondo dla kierowców. Za publicznością umieszczono umiejętnie doświetlone plansze z jesiennymi drzewami. Finał pokazu poprzedziło wejście mężczyzn ubranych jak Kanadyjska Królewska Policja Konna.

Zostaw komentarz