Apaszka – modny dodatek do stylizacji

przez Monika Grzybek

Apaszka – modny dodatek do stylizacji na każdą okazję

Kobieca garderoba pełna jest dodatków i akcesoriów, które ozdabiają i dopełniają całe stylizacje. Torebki, eleganckie paski, a także apaszki to tylko niektóre z nich. Te ostatnie są warte szczególnej uwagi. Apaszki są bowiem wielofunkcyjne, dzięki czemu możemy bawić się nimi, np. za pomocą rozmaitych wiązań. Poniżej podpowiadamy, jak nosić apaszki, aby stanowiły modny dodatek do stylizacji i były ciekawym uzupełnieniem naszego stroju. Zapraszamy do lektury :)

Jak nosić apaszkę?

Wiązanie na boku

Wiązanie, które jest typowym elementem stroju stewardess oraz kobiet noszących wszelkie uniformy, ponieważ nadaje niezwykłej elegancji i szyku. Cały efekt robi wrażenie niezwykle dopracowanego. Apaszkę przykładamy ciasno do szyi i wiążemy tak, by końce były jak najkrótsze. Dobrze sprawdzi się do tego apaszka w kształcie małego kwadratu, którą możesz zestawić ją z elegancką koszulą, rozpinając górne guziki przy kołnierzyku.

Wiązanie imitujące krawat

Wiązanie w tym stylu jest niezwykle proste, a daje efekt podobny do wiązania krawatowego. Robimy supeł z naszej apaszki, wiążąc ją ciasno przy szyi. Rozkładamy pozostałe końce na boki i układamy, by ładnie leżały. Takie wiązanie wygląda szczególnie dobrze przy bluzkach z kołnierzem, a także z głębokim dekoltem.

Apaszka jako naszyjnik

W tym przypadku sprawdzi się apaszka w kształcie kwadratu lub prostokąta. Zwijamy cały materiał w rulon, a na jego środku wiążemy supełek. Przykładamy apaszkę do szyi i dopasowujemy wysokość, na której chcemy, by znalazło się wiązanie. Związujemy dwa końce z tyłu, układając pozostałe odcinki materiału pod spód. Taka alternatywa dla biżuterii jest świetnym, nowoczesnym rozwiązaniem dla kobiet, które lubią eksperymentować z modą.

Apaszka zawiązana na głowie

Coraz bardziej popularnym sposobem na noszenie apaszki jest zawiązanie jej na głowie. Takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie w luźnych stylizacjach, gdyż doda nam dziewczęcego uroku. W tym celu materiał składamy wzdłuż kilkukrotnie, by stworzyć pasek o szerokości kilku centymetrów. Apaszkę przekładamy pod włosami i wiążemy u góry, lekko z boku. Stylizacja wygląda świetnie nie tylko przy rozpuszczonych włosach, ale także przy takich fryzurach jak kok czy koński ogon.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że apaszka to modny dodatek do stylizacji. Jeśli więc zastanawiasz się, jak ożywić swój strój, polecamy Ci niezwykle modne apaszki. Różne kroje i wzory znajdziesz w ofercie Balladine. Odwiedź nasz sklep online lub showroom przy ul. Świętokrzyskiej 32 i znajdź swój idealny model. Zapraszamy!

 

1 komentarz

Fan 26 sierpnia 2020 - 22:29

Przydatny artykuł.

Reply

Zostaw komentarz