Płaszcze i kurtki w wiosennej odsłonie

przez Monika Grzybek

Jeśli chodzi o płaszcze i kurtki na wiosnę, polska moda jest strzałem w dziesiątkę. W końcu nikt inny nie zna naszych rodzimych warunków klimatycznych tak dobrze jak projektanci z Polski :) W balladine.com – najlepszym sklepie online z modą dla kobiet oferujemy tylko produkty polskich marek. Zajrzyj do nas i wybierz swoje idealne okrycie na wiosnę!

Trencze polskich marek

Najmodniejszymi płaszczami na wiosnę po raz kolejny zostały trencze. Trencz to 100% klasyki w najlepszym wydaniu. Kojarzy się z prawdziwą ikoną mody – Audrey Hepburn ze „Śniadania u Tiffaniego”. Klasyczny trencz musi mieć w sobie odrobinę wojskowego charakteru, bo też takie są jego źródła. Ważnymi wyróżnikami trenczowego stylu są dwa rzędy guzików i pasek z klamrą. Najbardziej uniwersalny jest oczywiście beżowy trencz – pasuje do wszystkiego. Jednak tej wiosny równie modne są trencze w innych kolorach, a także te ozdobione wzorami. Najmodniejsze modele oferują takie polskie marki jak: Aggi, Click Fashion czy Patrizia Aryton. 

Płaszcz Patrizia Aryton >> Płaszcz Click Fashion >> Płaszcz Aggi >>

Płaszcze o prostym fasonie i wiązane w pasie

Zupełnie proste, lekko zwężane lub też delikatnie rozszerzające się ku dołowi płaszcze mają jedną ważną cechę – nie podkreślają talii. Są więc świetnym wyborem dla pań, które mają figurę jabłka (duży biust, szerokie biodra i ramiona, brak wcięcia w talii, szczupłe nogi) lub też figurę w kształcie papryki (ramiona i biodra tej samej szerokości, brak wcięcia w talii). Płaszcze wiązane w pasie (przypominające szlafroki) polecane są przede wszystkim paniom o figurze gruszki (szerokie biodra, wąskie ramiona) oraz paniom o sylwetce typu klepsydra (pięknie zarysowane biodra i linia biustu, mocne wcięcie w talii). Zarówno proste, jak i wiązane w pasie płaszcze znajdziesz w najnowszych kolekcjach polskich marek takich jak: Patrizia Aryton, Maxima oraz Click Fashion.

Płaszcz Aryton >> Płaszcz Maxima >> Płaszcz Click Fashion >>

Kurtki

Jeśli nie przepadasz za eleganckimi płaszczami i lepiej czujesz się w sportowych stylizacjach, tej wiosny możesz śmiało wybrać lekką, krótką kurtkę. Niezwykle trendy są zarówno tradycyjne, pikowane modele, jak i te przypominające fasonem żakiet. Wciąż w modzie są także luźne, oversize’owe fasony. Najciekawsze modele wiosennych kurtek znajdziesz w kolekcjach polskich marek takich jak: Perso, Vito Vergelis i Malgrau.

Kurtka Perso >> Kurtka Vito Vergelis >> Kurtka Malgrau >>

Nadejście wiosny oznacza pożegnanie z ciepłymi, zimowymi okryciami. Zamiast grubych, puchowych płaszczy wreszcie możemy zakładać modne trencze i lekkie kurtki. Po najpiękniejsze wiosenne okrycia  (a także modne dodatki – pasujące do płaszczy apaszki i jedwabne szaliki) zapraszamy do Balladine. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór płaszczy i kurtek idealnych na wiosnę.

Zostaw komentarz