Płaszcze na wiosnę – poznaj 3 najmodniejsze fasony

przez Balladine

W przypadku płaszczy na wiosnę polska moda jest strzałem w dziesiątkę. W końcu nikt inny nie zna naszych rodzimych warunków klimatycznych tak dobrze jak projektanci z Polski. Płaszcze z ofert polskich marek świetnie sprawdzają się nie tylko wiosną, ale także latem i wczesną jesienią.

Trencze polskich marek

Najmodniejszymi płaszczami na wiosnę po raz kolejny zostały trencze. Trencz to 100% klasyki w najlepszym wydaniu. Kojarzy się z Humphrey’em Bogartem w „Casablance” i Audrey Hepburn ze „Śniadania u Tiffaniego”. Klasyczny trencz musi mieć w sobie odrobinę wojskowego charakteru, bo też takie są jego źródła (trench to po angielski okop). Ważnymi wyróżnikami trenczowego stylu są klamry na mankietach, reglanowe rękawy, pasek z klamrą i dwa rzędy guzików. Bardzo bliski wzorcowi jest beżowy płaszcz marki Patrizia Aryton. Pozostałe modele są nieco nowocześniejsze.

2018_05_09_plaszcze_na_wiosne_01Płaszcz Click >> Dwurzędowy trencz Patrizia Aryton >> Jasny trencz Patrizia Aryton >>

Płaszcze o prostym fasonie

Zupełnie proste, lekko zwężające się lub też lekko rozszerzające się ku dołowi płaszcze mają jedną ważną cechę – nie podkreślają talii. Są świetnymi płaszczami dla Pań, które mają figurę jabłka (duży biust, szerokie biodra i ramiona, brak wcięcia w talii, szczupłe nogi) lub też figurę w kształcie papryki (ramiona i biodra tej samej szerokości, brak wcięcia w talii, uda przedłużają linię bioder). Paniom, które lubią chodzić w rozpiętym płaszczu, polecamy model czerwony, świetnie wygląda jako wierzchnia warstwa w ciekawej stylizacji.

2018_05_09_plaszcze_na_wiosne_02Zielony płaszcz Click >> Czerwony płaszcz Emoi >> Niebieski płaszcz Firemove >>

Płaszcze wiązane w pasie

Płaszcze przypominające szlafroki (typu wrap) to także modna opcja. Polecana jest przede wszystkim Paniom o figurze trójkąta, czyli z biodrami węższymi od ramion. Z powodzeniem takie płaszcze mogą też nosić klepsydry. My zachęcamy do sięgania po płaszcze w radośniejszych barwach. Beż, czerń i granat są piękne, ale większe wrażenie robi bardzo modna w tym sezonie czerwień. Warto też przychylniejszym okiem spojrzeć na wiosenne płaszcze w kwiaty. Taką propozycję ma w swojej kolekcji np. Potis & Verso.

2018_05_09_plaszcze_na_wiosne_03Płaszcz MoreMoi >> Płaszcz w kwiaty Potis & Verso >> Czerwony płaszcz Patrizia Aryton >>

Wszystkie przedstawione tu wiosenne płaszcze pochodzą z kolekcji na sezon wiosna/lato 2018. Świetnie wpisują się w trendy, a każdy z nich będzie nie tylko praktycznym okryciem, ale też piękną ozdobą każdej stylizacji. Obejrzyj płaszcze na wiosnę w Balladine.com!

Zostaw komentarz