Pokochaj siebie i zapomnij o kompleksach

przez Monika Grzybek

Wiara w siebie i umiejętność pokonywania kompleksów to prawdziwa droga do sukcesu. Brzmi niewiarygodnie? A jednak to prawda! Kobiety pewne swojej wartości nie boją się dążyć do spełnienia swoich marzeń, są optymistycznie nastawione do świata i zdecydowanie częściej odnoszą sukcesy – nie tylko zawodowe, ale też prywatne. Jak zapomnieć o kompleksach i zauważać tylko swoje dobre strony? Jeśli nie wiesz, koniecznie przeczytaj artykuł Balladine. Z nami uwierzysz w siebie!

Masz wady? Któż ich nie ma :)

Dostrzegasz swoje wady? Bardzo dobrze! Każdy jakieś ma! Nawet, jeśli wydaje Ci się, że ktoś jest idealny, zapewniamy – ideałów nie ma :) Jednak świadomość własnych niedoskonałości jest wspaniała, bo dzięki niej wiemy nad czym powinnyśmy pracować. Wiele aspektów naszego życia naprawdę możemy zmienić… Jesteś typowym “ponurakiem” i wszyscy dokoła uznają to za wadę? Zacznij się uśmiechać! To takie proste, a takie pomocne. Błyskawicznie zauważysz, że jest Ci łatwiej, bo ludzie odbierają Cię bardziej pozytywnie, a i Ty sama zaczniesz podchodzić do życia z większym optymizmem. Narzekasz na swoją sylwetkę? Zacznij ćwiczyć i zdrowiej się odżywiać! Odrobina ruchu i zmiana nawyków żywieniowych błyskawicznie odmienią Twoją sylwetkę i wprowadzą Cię w świetny nastrój. Przekonaj się sama, jak niewiele potrzeba, żeby zmienić coś w swoim życiu.

Nie zazdrość i zaakceptuj to, czego nie możesz zmienić

Ile razy zdarzyło Ci się spoglądać z zazdrością na inne kobiety… Widzisz, że ta ma przystojniejszego męża, a ta bogatych rodziców. Zawsze robi Ci się smutno, bo Ty jesteś tą gorszą… Nic podobnego – nie jesteś od nikogo gorsza! Każdy ma inne życie, inny los. Nie ma dwóch osób, którym wszystko układałoby się ideantycznie. Poza tym, w życiu każdego są radości i smutki. Pozostaje tylko kwestia tego, jak do nich podchodzimy. Jedni potrafią cieszyć się każdym dniem i starać się zauważać jedynie pozytywne strony, wyciągając wnioski z negatywnych doświadczeń. Inni uwielbiają obnosić się ze swoim smutkiem, nawet jeśli nie mają do niego konkretnych powodów. Nie porównuj się więc z nikim, nikomu nie zazdrość. Dostrzeż to, co sama masz wspaniałego. Wydaje Ci się, że jesteś nijaka i niczego nie osiągnęłaś, a może w tym samym czasie ktoś patrzy na Ciebie z podziwem, bo masz piękne oczy albo cudowne dzieci. Zauważ to wreszcie i zakceptuj to, czego zmienić nie możesz. Skoncentruj się na tym, nad czym możesz pracować, co możesz ulepszać, a to, co zmianom nie podlega, niech zejdzie na dalszy tor :) Jesteś niska i uważasz to za wadę? Pomyśl, że możesz nosić baaardzo wysokie, ultrakobiece szpilki, o których wysokie panie często mogą tylko pomarzyć. Widzisz? Twoje kompleksy nie zawsze są uzasadnione :)

Pozytywne nastawienie i zauważanie swoich dobrych stron to klucz do życiowego sukcesu. Nie ma sensu zagnębianie się, rozpamiętywanie czy dręczenie tym, że jesteśmy takie, a nie inne. Postaraj się więc zaakceptować siebie, dostrzeż swoje atuty, podkreślaj je, skutecznie maskuj ewentualne mankamenty i nie porównuj się z nikim. Po prostu pokochaj siebie!

Zostaw komentarz