Polska moda na światowym poziomie

przez Balladine

Projektanci tworzący dla polskich firm doskonale orientują się w trendach. Podobnie jak topowi designerzy wybierają najlepsze materiały, używają takiej samej palety kolorów, inspirują się klasyką. Mimo tych zbieżności, tworzą rzeczy oryginalne. Być może mniej ekstrawaganckie, ale za to bardziej praktyczne, wygodniejsze i tańsze.

Płaszcze krótkie i puszyste

W najnowszej kolekcji Vito Vergelis można znaleźć design na miarę Saint Laurent oraz Michaela Korsa. Krótkie damskie płaszcze tej polskiej marki są równie mięciutkie, a ich kolory równie soczyste i odświeżające. Diabeł oczywiście tkwi w szczegółach. Płaszcz Saint Laurenta ma bardzo wydatne ramiona, a ten Michaela Korsa jest nieco bardziej puszysty. Ale czy w takich kwestiach nie jesteśmy gotowi iść na kompromis?

2016_10_19_polska_moda_na_swiatowym_poziomie_01Szafirowa kurtka Vito Vergelis >> Limonkowa kurtka Vito Vergelis >>     |     zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Czerń z dodatkiem lata

Moda na jesień i zimę 2016/17 sprzyja nieoczekiwanym skojarzeniom. Na topie są bogate kwiatowe wzory – nietypowe dla tego sezonu, a także zwiewne tiule i szyfony, które raczej nie gwarantują ciepła. Bluzka marki Click wygląda równie uroczo jak sukienka Blumarine. Ich design zgrabnie łączy głęboką czerń z żywymi kolorami natury. Natomiast sukienka GaPa Fashion jest skromniejszą wersją tej z Escady. Różnica polega jedynie na bardziej dopasowanym kroju oraz pełnych szyfonowych rękawach.

Bluzka Click >> Sukienka Gapa Fashion >>     |     zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Rozważna i romantyczna

Kobieca natura jest złożona, ukształtowana przez różnorodne oczekiwania. Z jednej strony dama powinna twardo stąpać po ziemi i płacić za siebie rachunki, z drugiej – być zawsze młodą romantyczką, która da się uwieść. Taki mamy klimat. Ubrania w obu wariantach można znaleźć zarówno na Balladine.com, jak i w ofertach topowych domów mody. Modesta ubiera kobietę sukcesu w szary garnitur, podobnie jak Balenciaga. Natomiast Potis & Verso proponuje wysublimowaną koronkową sukienkę, rodem z pokazu Marchesy.

Żakiet Modesta >> Spódnica Modesta >> Sukienka Potis & Verso >>     |     zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Moda buja w obłokach

Niebiańskie kolory – błękity i granaty – są hitami sezonu. Można je znaleźć niemal w każdej kolekcji, bez względu na prestiż marki. Długie błękitne suknie były gwiazdami jesiennego pokazu Zaca Posena. Jedną z nich mogłaby z powodzeniem zastąpić kreacja L’ame de Femme. Bacząc na porę roku, dłuższe rękawy są jej dużą zaletą. Natomiast granat w wersji saute serwują Escada oraz Emoi – z tą różnicą, że sukienka polskiej marki jest bardziej błyszcząca i ma odrobinę dłuższe rękawki. Dobranie do niej paska jest czystą formalnością.

2016_10_19_polska_moda_na_swiatowym_poziomie_04Sukienka L’ame de Femme >> Sukienka Emoi>>      |     zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Ubrania polskich marek nie odbiegają ani od trendów, ani od światowych standardów. Można wybierać je nie tyle bez obaw, co z dumą i satysfakcją. Są ready-to-wear, czyli gotowe do noszenia, jeszcze bardziej niż wiele projektów oferowanych przez znanych kreatorów mody. Wszystkie polskie marki, których ubrania przedstawiliśmy w naszym artykule, można kupić w sklepie internetowym Balladine.com.

Zostaw komentarz