Powitaj wiosnę pełna energii

przez Monika Grzybek

Nadejście wiosny to doskonały czas na porządki – nie tylko w garderobie, ale też w naszym organizmie. Warto oczyścić ciało i umysł, aby powitać wiosnę z nową energią. Nawet drobne zmiany w naszym życiu mogą zdecydowanie polepszyć nie tylko nasz wygląd, ale też samopoczucie. Jeśli nie wiesz jak zacząć porządki w swoim życiu, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Specjaliści Balladine radzą, jak małymi krokami wprowadzić zmiany. Spóbuj zastosować chociaż część naszych rad, a przekonasz się, że zyskasz więcej energii na wiosnę. Zapraszamy do lektury :)

Pozytywne myślenie – pierwszy krok w nowe życie

Początek wiosny to doskonały czas na zmiany w życiu. Czas obudzić się z zimowego letargu i wziąć się w garść. Podstawową zasadą jest pozytywne myślenie. Odrzuć negatywne myśli i zacznij dostrzegać pozytywne strony swojego życia. Ciesz się z każdego drobiazgu, doceniaj chwile spędzone z bliskimi. Sprawiaj sobie małe przyjemności. Ulubiona maseczka nawilżająca, relaksująca kąpiel w wannie, a może godzina poświęcona na lekturę najnowszej książki? Znajdź codziennie trochę czasu dla siebie, a przekonasz się, jak szybko zmieni się Twoje nastawienie do świata. Zapewniamy, że warto, bo ludziom, którzy myślą pozytywnie, żyje się o wiele łatwiej!

Krok drugi – ruch to zdrowie

Z pewnością wiele z Was stwierdzi, że nie odkryliśmy Ameryki, mówiąc, że ruch jest niezbędny dla naszego zdrowia. Teoretycznie, wszyscy to wiemy, jednak w praktyce bywa różnie. Usprawiedliwiamy się brakiem czasu, wszędzie jeździmy samochodem, korzystamy z windy – tak jest prościej i szybciej. Jednak warto czasami pomyśleć o naszym zdrowiu i pójść na spacer albo pojeździć na rowerze, a wiosna to doskonały czas na wprowadzenie aktywności w plan dnia codziennego. I naprawdę nie trzeba od razu biegać na siłownię, żeby zobaczyć pozytywne efekty. Można umówić się z koleżanką na modny nordic walking albo poćwiczyć w domu przy ulubionej muzyce. Spróbuj sama, a Twoje ciało błyskawicznie odwdzięczy Ci się lepszą kondycją.

Zdrowa dieta – trzeci krok do doskonałości

Pozytywne myślenie i trochę więcej ruchu to jeszcze nie wszystko. Równie ważna jest także dieta. Warto ograniczyć ilość dostarczanych cukrów, spożywać zdrowe węglowodany i… pić dużo wody. Tak, tak – odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa. Jak wprowadzić zmiany w życiu? Na początek możesz zastąpić jeden posiłek zdrowym sokiem warzywno-owocowym. Do jego przygotowania użyj zielonych warzyw (idealnie sprawdzą się szpinak, jarmuż, ogórek, a także seler naciowy) oraz niskokalorycznych owoców (jabłka, borówki, cytryna). Możesz zrobić gęste smoothie albo bardziej płynny koktajl na bazie wody czy kefiru. Postaraj się też zjadać lżejszą kolację. Nie możesz żyć bez słodyczy? Spróbuj znaleźć dla nich zdrowe zamienniki – suszone owoce (oczywiście bez cukru), świeży ananas czy banan to doskonała alternatywa dla czekolady czy słodkich pianek. Możesz też pokusić się o przygotowanie domowych batoników z płatków owsianych, orzechów i miodu. Co prawda, są kaloryczne, ale też o wiele bardziej wartościowe niż słodycze ze sklepu.

Czy odzyskanie energii po zimie jest trudne? Absolutnie nie! Wystarczy wprowadzić kilka na pozór prostych zmian, aby odzyskać siłę do życia. Zastosuj rady Balladine, a przekonasz się, że błyskawicznie zdobędziesz energię :)

Zostaw komentarz