Project Runway Polska

przez Balladine

13 uczestników, trudne, niekonwencjonalne zadania, projektowanie, konstruowanie i szycie pod presją czasu. I w końcu on jeden, zwycięzca pierwszej edycji Project Runway Polska Jakub„Jacob” Bartnik.

Liliana Pryma & Jacob Bartnik

Uczestnicy programu zmagali się przez kilkanaście odcinków z przeróżnymi zadaniami. Nad wszystkim czuwał doświadczony mentor Tomasz Ossoliński, który swoim wsparciem i szczerymi wskazówkami niejednokrotnie doprowadził uczestników do zdenerwowania.
Zwycięzca programu Project Runway Polska otrzymał nagrodę w postaci 300 tysięcy złotych, publikację swojej sesji w modowym magazynie „Elle” oraz półroczny patronat marki Simple – Creative Products nad przygotowywaniem własnej kolekcji.

Jakub Bartnik swoim zadziornym charakterem i temperamentem, a przede wszystkim dobrymi, wyróżniającymi się projektami, przekonał do siebie jurorów 1 edycji Project Runway Polska. Zwycięzca ma już za sobą liczne sukcesy za granicą. Ponadto tworzy swoją markę modową Jacob Birge Vision.W finałowej trójce znalazła się również Liliana Pryma i Maciej Sieradzky. Zarówno Lili jak i Maciek mają otwarte drzwi do kariery i wszystko zależy od nich jak to wykorzystają. Swoimi projektami przekonali do siebie wiele gwiazd, np. Agnieszkę Szulim, Małgorzatę Rozenek czy Annę Wędzikowską. Projektant  Maciej Sieradzky, swoim żartami, śmiesznym poczuciem humoru czy swoją nieśmiałością, już podczas trwania programu zyskał sobie wielu fanów.

Czy według Was wybór finalisty był słuszny? A może 1 edycję Projekt Runway Polska powinien wygrać ktoś inny?

A dla wszystkich fanów już niedługo powstanie II edycja programu.

 

Zostaw komentarz