Project Runway – znamy zwycięzcę drugiej edycji!

przez Balladine

project_runway_druga_edycjaFinałowa kolekcja Michała Zielińskiego

Project Runway

Project Runway to program, w którym spełnia się american dream młodych polskich projektantów. W wyścigu do kariery staje czternastu ambitnych twórców mody. Z odcinka na odcinek tworzą oni kolejne niepowtarzalne kolekcje i poddawani są wymagającym wyzwaniom. Wygrany bierze wszystko – otwierają się przed nim drzwi do świata wielkiej mody.
Zmagania uczestników oceniają Joanna Przetakiewicz i Marcin Tyszka – oraz polska topmodelka Anja Rubik. W każdym odcinku jury towarzyszy gość specjalny. W odcinku finałowym była to znana czeska supermodelka – Karolina Kurkova.

project_runway_druga_edycja_2Finałowa kolekcja Patryka Wojciechowskiego

Co uszyć za 15 tysięcy?

Zdaniem uczestników finałowego odcinak Project Runway było stworzenie kolekcji finałowej na sezon lato 2015. Przed finalistami jury postawiło także jeszcze jedno wymagające zadanie – przygotowanie kreacji dla androgenicznych modeli – Michała Szpaka, Madoxa i Mateusza Magi.

project_runway_druga_edycja_3Finałowa kolekcja Anny Młynarczyk

Budżet, przeznaczony na wykonanie każdej z kolekcji, wynosił 15 tysięcy złotych. Projekt zwycięzcy, inspirowany wizerunkiem kobiety z Atlantydy i kobietą wojowniczką, zachwycił jury. Spójne i przemyślane dzieło młodego gdańszczanina przyniosło mu najwyższy laur. Michał Zieliński – zapamiętajcie dobrze to nazwisko, bo z pewnością jeszcze nieraz usłyszymy o tym młodym polskim projektancie.

project_runway_druga_edycja_4

Zostaw komentarz