Spodnie dzwony

przez Balladine

Spodnie_dzwony3

Derek Lam – New York Fashion Week (Wiosna 2015) źródło: style.com/fashion-shows/spring-2015-ready-to-wear/derek-lam/collection

Odrobina historii..

Były wówczas przejawem buntu, symbolem walki z systemem i chęcią wyjścia poza ramy ówczesnej rzeczywistości. Prekursorką noszenia spodnie z rozszerzaną nogawką była Marlena Dietrich. Dzwony nosili je Bitelsi, członkowie zespołu ABBA i wiele ówczesnych gwiazd. Dzięki temu dzwonowa moda opanowała wiele krajów. Nawet Zygmunt Hajzer w jednym z programów śniadaniowych opowiadał o przygodzie z tymi spodniami. Ten znany prezenter radiowy i telewizyjny miał spodnie dzwony uszyte przez mamę z materiału na żagle, który kupiła po wielu trudach w sklepie żeglarskim. W czasach kryzysu spodnie dzwony szyto nawet z materiału na zasłony.

Spodnie_dzwony2Źródło grafik: thebeatles.com i fifteensquared.net

Dla kogo i jakie dzwony..

Nie jest to jednak ubiór dla każdego. Najkorzystniej wyglądają w nich osoby o długich, zgrabnych nogach. Najczęściej noszone dzwony to te jeansowe, lub z dzianiny. Nie należy ograniczać się w doborze wzorów i kolorów. Mogą być pastelowe, pasiaste, kwieciste lub w zygzaki. Osoby o nieco obfitszych kształtach mogą wybrać te w jednolitym, ciemnym kolorze, zakładając do kompletu żakiet z tego samego materiału i wysokie buty. To wysmukli i wydłuży sylwetkę. Istotną rzeczą jest długość i szerokość. Spodnie dzwony powinny sięgać do ziemi i przykrywać buty. Obuwie, które doskonale sprawdzi się w połączeniu z tymi spodniami to koturny i szpilki oraz zwykłe białe trampki. Jeśli nie jesteś wysoka to nie zakładaj sportowych butów. Gdy chcesz optycznie wydłużyć nogę, włóż dzwony z wyższym stanem i wysokie buty. Nawet mężczyźni lubują się w dzwonach. Przykładem jest Lenny Kravitz.
Jeśli w tym sezonie chcesz być trendy – załóż dzwony!

Spodnie_dzwonyEmilio Pucci – Milan Fashion Week (Wiosna/Lato 2015)

Zostaw komentarz