Strój, który zwraca uwagę

przez Balladine

Jeśli szukasz czegoś trendy, co pozwoli Ci się wyróżnić z  tłumu, jesteś we właściwym miejscu. Przyjrzyj się ubraniom wyselekcjonowanym przez stylistów Balladine i przeczytaj, dlaczego to właśnie one zostały wyróżnione – to pomoże Ci w dokonywaniu własnych modowych wyborów. Styliści skupili się na projektach najbardziej charakterystycznych i najodważniejszych pod trzema względami – kroju, wzoru i koloru.

Kroje na topie

Aktualnie najmodniejsze są kroje z rozcięciami – głęboki dekolt, ale także rozcięcia na rękawach lub przy spódnicy. Na topie są też wszelkie wiązania. Może być to zarówno koszula z szarfą wiązaną przy szyi, jak i sukienka wiązana w talii na kokardę. Do trendów wraca także asymetria. Najczęściej objawia się skośnym dołem spódnicy lub niesymetrycznym dekoltem. Ale można ją wprowadzić do garderoby także pod postacią bluzki lub sukienki tylko z jednym rękawem. Wybrane sukienki sprawdzą się na przyjęciach i uroczystościach. Pierwsza ma w sobie nutę romantyzmu, druga inspirowana jest krojem kimona, trzecia wydaje się być stworzona na przyjęcie weselne.

2016_10_13_stroj_ktory_zwraca_uwage_01a1. Sukienka L’ame de femme >> 2. Sukienka Bialcon >> 3. Sukienka Bialcon >>

Modne wzory

Wśród wzorów panuje największa różnorodność. W tym sezonie modna jest wszelka geometria: kratka, pepitka, paski, grochy, a także inspiracje fauną i florą – zarówno ptaki czy cętki pantery, jak też kwiaty i roślinne ornamenty. Również sama ekspozycja wzoru może być różna. To może być pojedynczy motyw w skali makro – jak serce na swetrze L’ame de Femme, ale też print na całej powierzchni ubrania – jak płaszcz Tovy czy sukienka Rabarbaru. Nie da się zaprzeczyć – te ubrania rzucają się w oczy. Są też na tyle codzienne, że można wykorzystać je w pomysłowych casualowych stylizacjach.

2016_10_13_stroj_ktory_zwraca_uwage_021. Sweter L’ame de femme >> 2. Płaszcz Tova >> 3. Sukienka Rabarbar >>

Kolory sezonu

Jeśli chcesz się wyróżnić, odłóż na bok czernie i szarości. Zdecydowanymi liderami jesiennej palety kolorów są wszelkie błękity aż po granat i kobalt. Sam Pantone Color Instiutute wybrał aż dwa odcienie niebieskiego na ten sezon – Riverside (ciemny) i Airy Blue (jasny). Natomiast jeśli chcesz zostać zauważona, postaw na gorętsze kolory, np. Spicy Mustard (musztardowy żółty). Na topie znów jest też czysta czerwień (Aurora Red). Czerwone sukienki w najnowszych kolekcjach mają m.in. Modesta i Bialcon. Wydaje Ci się, że ten kolor jest zbyt wyzywający? Nie w 2016 roku. W dzisiejszych czasach czerwień nosi się nie tylko na randki, ale i do pracy.

2016_10_13_stroj_ktory_zwraca_uwage_031. Sukienka Modesta >> 2. Sukienka SU >> 3. Sukienka La Robe >>

Wybierając charakterystyczny design, łatwo popaść w przesadę. Dlatego jeśli decydujesz się na wyrazisty wzór, powinien mieć raczej stonowane kolory, ewentualnie opierać się na klasycznych kontrastach, np. biel i czerń. Jeśli krój jest oryginalny, również nie wymaga dodatkowych atrakcji. To samo dotyczy mocnych barw. Przestrzegając tej prostej zasady, łatwiej skomponować stylizację z klasą.

1 komentarz

Jarek 14 października 2016 - 09:46

Świetny post, super zdjęcia.

Reply

Zostaw komentarz