Styl glamour dla prawdziwej elegantki

przez Monika Grzybek

Styl glamour

Styl glamour to kierunek w modzie, który kojarzy się z gwiazdami Hollywood, czerwonym dywanem i blaskiem reflektorów. Na szczęście stroje w stylu glamour nie są już zarezerwowane tylko dla sławnych i nieprzyzwoicie bogatych gwiazd, dlatego też możemy pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji w modzie przy szczególnych dla nas okazjach i zachwycać wszystkich dookoła.

Cechy charakterystyczne stylu glamour

Ubrania glamour to przede wszystkim elegancja, ekstrawagancja i kobiecość, więc nasza odzież oraz dodatki glamour powinny wyróżniać się cekinami, brokatem i błyskiem. Makijaż cechuje się czerwonymi ustami i mieniącym się okiem. Już w latach 70. ubiegłego wieku projektanci lansujący styl glamour nie uznawali kompromisów modowych, dlatego stawiali na intensywne kolory i ozdobne dodatki. Pomimo tego przepychu, moda glamour od zawsze uznawana była za elegancką i szykowną, a jej celem było wzbudzanie zachwytu.

Styl glamour – stylizacje na wieczór

Inspiracje glamour przeżywają renesans zwłaszcza w okresie karnawału, kiedy niejedna pani decyduje się na długą metaliczną suknię lub mini w cekiny. Esencją stylu glamour jest połączenie z ciężką, błyszczącą biżuterią, eleganckim szalem i butami na wysokiej szpilce. Stylizacje glamour pozwalają stawiać na kobiece, odważne kroje, dzięki czemu możemy wyróżniać się na imprezach okolicznościowych lub bankietach.

Styl glamour na co dzień

Pewne elementy stylu glamour można przemycać w codziennych stylizacjach, na przykład do biura lub na biznesowe spotkania. Wystarczy zaopatrzyć się w jeden lub kilka ekstrawaganckich, błyszczących i przykuwających uwagę dodatków. Mogą to być połyskujące buty na obcasie lub lakierowana kopertówka. Jeśli zestawisz je z prostymi spodniami z wysokim stanem zaprasowanymi w kant i klasyczną marynarką, otrzymasz wyjątkowy look.

Gdy już wiesz, co to znaczy styl glamour dla prawdziwej elegantki, możesz sama bawić się modą i tworzyć wyjątkowe stylizacje na różne okazje. Zapoznaj się z ofertą sklepu Balladine i znajdź swoje wymarzone, olśniewające sukienki oraz pasujące do nich dodatki. Stwórz look godny prawdziwej gwiazdy :)

1 komentarz

Igor Tkacz 20 sierpnia 2019 - 14:29

Styl glamour kojarzył mi się nieco bardziej “na bogato”, ale chyba miałem po prostu o nim złe wyobrażenie :)

Reply

Zostaw komentarz