Sukienki letnie – długie aż do ziemi

przez Balladine

Powracające trendy

Przed rewolucją z lat 50. i 60. noszenie sukienek krótszych niż te zakrywające kostkę uważane było za duży nietakt. Zmieniły to dopiero gwiazdy, które nie bały się eksperymentów i opinii publicznej – Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Twiggy czy Coco Chanel. Kobiety na całym świecie pokochały seksowne mini i midi. Nie oznacza to jednak, że kreacje maksi na stałe odeszły do lamusa. Do mody casualowej wróciły w latach 70., gdy romantyczne sukienki letnie, długie do ziemi, jako rozpoznawczy element damskiego stroju rozpropagowali hippisi.
Sukienki letnie długie niezmiennie od kilku lat pojawiają się w kolekcjach polskich projektantów. W tym sezonie wykorzystali je m.in. Tomasz Olejniczak, Gosia Baczyńska czy Ania Kuczyńska.

Sukienki_letnie_dlugie01. Sukienka Vito Vergelis >> 02. Sukienka Potis & Verso >> 03. Sukienka Modesta >> 04. Sukienka La Cocco >> 05. Sukienka Tova >>

Znajdź krój dla siebie

Sukienki letnie długości maksi najlepiej wyglądają na szczupłych i wysokich kobietach o chłopięcej figurze. Nie znaczy to, że powinny z nich zrezygnować panie o krągłych kształtach. Odpowiednio dopasowana sukienka letnia (długość maksi) pomoże zatuszować zbyt masywne biodra i uda – najlepiej sprawdzą się do tego modele odcinane pod biustem. Kobiety niskiego wzrostu koniecznie powinny nosić długie kreacje w zestawieniu z wysokimi szpilkami lub sandałami na obcasie.
Letnie sukienki, długie do ziemi, znajdziesz w kolekcjach: Vito Vergelis, La Cocco lub Potis & Verso.

Sukienki_letnie_dlugie2BCBG Max Azria – New York Fashion Week – Wiosna/Lato 2015  |  Chloe – Paris Fashion Week – Wiosna/Lato 2015

źródło zdjęć: vogue.co.uk

Zostaw komentarz