Ubieraj się kobieco jak Helen Mirren!

przez Balladine

Uwielbiamy Helen Mirren. Ta genialna aktorka wielokrotnie udowodniła, że seksowną można być w każdym wieku. Jej stylizacje robią wrażenie, a jednocześnie mają w sobie mnóstwo klasy. Mogą się nimi inspirować wszystkie dojrzałe kobiety. Z naszego tekstu dowiecie się, jak naśladować jej modowy styl.

Trochę dziewczyna, trochę królowa

Helen Mirren to brytyjska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Trzeba przyznać, że ma szczęście do ról, w których nie musi grać samej siebie. Oscara zdobyła za rolę Elżbiety II w filmie „Królowa” z 2006 roku. Ponadto jest laureatką BAFTA, trzech Emmy, trzech Złotych Globów i wielu innych nagród. Serca widzów skradła, grając rolę gospodyni domowej Chris Harper w „Dziewczynach z kalendarza”. Na szczęście osobisty styl ubierania się Helen Mirren nie przypomina ani tego charakterystycznego dla królowej Zjednoczonego Królestwa, ani dla dziewczyny z kalendarza. Plasuje się w złotym środku!

2017_03_01_ubieraj_sie_kobieco_jak_helen_mirren_03

Sztuka umiaru

W żyłach Helen Mirren płynie krew angielska po matce i rosyjska po ojcu – nic zatem dziwnego, że jej styl jest zarazem dystyngowany i kobiecy. Wybiera sukienki zarówno ołówkowe, jak i rozkloszowane. Uwielbia zmysłowość ażurów – na wielu galach pojawia się właśnie w koronkowych kreacjach. Eksponuje dekolt, innym razem krągłe biodra. Kluczem do jej stylu jest seksapil, ale nie wulgarny i nie przaśny. W tym temacie Hellen Mirren jest mistrzynią umiaru.

2017_03_01_ubieraj_sie_kobieco_jak_helen_mirren_01

W stylu Hellen Mirren

By ubierać się w dopasowane ołówkowe sukienki jak Helen Mirren, trzeba mieć ładną sylwetkę, najlepiej w kształcie klepsydry. Zdecydowanie większe pole manewru dają kroje odcinane pod biustem oraz rozkloszowane. Dzięki nim można zatuszować odstający brzuszek i podkreślić talię. Świetnym przykładem jest sukienka Pozy w odcieniu pudrowego różu. W bardzo podobnej kreacji Helen Mirren wystąpiła na premierowej gali filmu „Trumbo” w 2015 roku. Równie charakterystycznym elementem jej stylu są krótkie, zapinane na guziki sweterki – zdają egzamin zwłaszcza w mniej formalnych setach.

2017_03_01_ubieraj_sie_kobieco_jak_helen_mirren_02Granatowa sukienka – Bialcon >> Różowa sukienka – Poza >> Szafirowa sukienka – Gapa Fashion >>

Styl Hellen Mirren to nie tylko konkretne stroje, ale również jasny blond i krótka fryzura. Wygląda olśniewająco, ponieważ nawet gdy zakłada sukienki w ciemnym granatowym kolorze, dba o to, by jej twarz jaśniała. To ją odmładza. Wybiera odpowiednie fasony, nie epatuje golizną ani nie gra skromnej guwernantki. A na modowe wątpliwości ma skuteczną metodę:

„Kiedyś bardziej przejmowałam się swoim wyglądem. Sądzę, że ogromną zaletą starzenia się jest umiejętność odpuszczania sobie takich myśli”.

Zostaw komentarz