Wiosenne inspiracje domu mody Gucci

przez Balladine

Ta kolekcja jest trochę jak Elton John, trochę jak animacje Disneya czy duetu Hanna-Barbera. Jest rockowa, vintage’owa i odrobinę bajkowa. Dyrektor kreatywny domu mody Gucci, Alessandro Michele zadbał o to, by każda wyrafinowana elegantka znalazła w niej coś dla siebie.

Ze świata zwierząt

Jesienią i zimą 2017/18 jednym z najmodniejszych wzorów jest panterka. Ten trend Gucci przenosi także na wiosnę 2018.  Oprócz kojarzących się z luksusem cętek, marka proponuje też inne inspirowane światem zwierząt motywy: węże, ryby, a nawet złociste rydwany. Te ostatnie są wyraźnym nawiązaniem do dziedzictwa Rzymu – miasta, w którym urodził się, mieszka i tworzy Alessandro Michele. Nam jednak najbardziej spodobała się czarna skórzana sukienka ozdobiona wzorem z pawich piór i błyszczącymi kryształkami.

2017_10_06_wiosenne_inspiracje_domu_mody_gucci_01

Retro elektro

Kolekcja Gucci na wiosnę 2018 jest mocno przesiąknięta vintagem, zwłaszcza w wydaniu z lat 80. Widać to choćby na przykładzie pierwszej sylwetki z pokazu. Modelka Emily Unkles zaprezentowała set złożony z obszernej marynarki zaznaczającej linię ramion, białej bluzki i ołówkowej spódnicy w vintate’owy wzór. Look uzupełniała torebka na pasku, bogata biżuteria, pończochy ozdobione cekinami oraz sandały na obcasie. Natomiast ubrana w zielony kombinezon Sophia Friesen mogłaby zagrać Daphne z filmów o Scooby Doo lub jednego z aniołków Charliego.

2017_10_06_wiosenne_inspiracje_domu_mody_gucci_02

Damskie garnitury

Gucci w wiosennej kolekcji redefiniuje damski garnitur. Po pierwsze, może być skórzany. Po drugie, może być zabawny. Po trzecie, może być zarówno męski, jak i absolutnie kobiecy. W zasadzie wiele  projektów Alessandro Michele to unisex. Mogą je nosić zarówno panie, jak i panowie. Doskonałym przykładem jest fioletowa marynarka w zielone węże z cekinów, którą na pokazie zaprezentowała modelka Elibeidy Danis. Bez cienia wątpliwości taka rzecz mogłaby się znaleźć także w garderobie Eltona Johna.

2017_10_06_wiosenne_inspiracje_domu_mody_gucci_03

Total glamour

Eltona, bajkowe księżniczki i lata 80. łączy uwielbienie dla połysku. Nic dziwnego, że kolekcja wprost kipi od ozdób, które figlarnie migoczą. Można w niej znaleźć coś tak kobiecego jak błyszcząca tu i tam różowa suknia, jak i cekinowy total look złożony z efektownej sukni, miedzianego żakietu z bufiastymi rękawami oraz czepka w tym samym kolorze. Wraca też moda na casualowe cekiny, czyli bardzo połyskujące rzeczy zakładane na co dzień, np. w stylizacji inspirowanej boho lub glam rockiem.

2017_10_06_wiosenne_inspiracje_domu_mody_gucci_04
Cały pokaz kolekcji wiosna/lato 2018 domu mody Gucci odbył się 20 września 2017 w Mediolanie. Możecie obejrzeć go poniżej:

Zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Zostaw komentarz