Wzory sezonu jesień-zima 2016/17: geometria

przez Balladine

Yves Saint Laurent stworzył jedną ze swoich kultowych sukienek na bazie obrazu Pieta Mondriana, na którym nie było nic więcej poza różnokolorowymi prostokątami i czarnymi liniami. Abstrakcja geometryczna i suprematyzm pociągają projektantów także współcześnie. Inspirowane nimi wzory można znaleźć u Tory Burch czy w ofercie Emporio Armani.

2016_08_31_wzory_sezonu_jesien_zima_2016_2017_geometria_01zdjęcia z pokazów kolekcji jesień/zima 2016-17 pochodzą ze strony vogue.it

Geometryczne wzory zwracają uwagę, dlatego powinny wybierać je kobiety chcące wyróżnić się z tłumu. Należy unikać podkreślania nimi ewentualnych mankamentów, np. bluzki w kwadraty nie powinna zakładać pani o szerokich ramionach. Działa to również w drugą stronę – geometria może skierować uwagę na atuty, np. szczupłe biodra.

Obcisła spódnica marki Tova idealnie wpisuje się w trendy. Dedykowana jest kobietom lubiącym podkreślać smukłą sylwetkę. Spódnica urozmaici formalną stylizację – świetnie wygląda w zestawieniu z czarnym lub szarym żakietem.  Natomiast bluzka od Far Far Fashion ma sportowy charakter. W luźnych zestawach będzie wyglądała znakomicie. Kto powiedział, że nie można wyglądać stylowo na rowerze?

2016_08_31_wzory_sezonu_jesien_zima_2016_2017_geometria_02Bluzka Far Far Fashion >> Spódnica Tova >>

O poprzednim wzorze sezonu jesień-zima 2016/17 przeczytasz << TUTAJ >>

Zostaw komentarz