Z rozkloszowanym dołem – komu sprzyja taki krój?

przez Balladine

Ulubieniec gwiazd

Zarówno gwiazdy światowej klasy, jak i te znane z rodzimego show biznesu upodobały sobie ten krój. I nic w tym dziwnego, bo fantastycznie sprawdza się w wielu sytuacjach. W szafach Edyty Górniak, Małgorzaty Rozenek, czy Agnieszki Jastrzębskiej znajdziemy niejedną taką kreację. W ofercie Balladine sukienki z rozkloszowanym dołem można znaleźć np. w ofertach More’moi, Click, Semper, SU czy De Facto. Rozkloszowane spódnice znajdziecie klikając << tutaj >>.

2016_07_18_sukienki_z_rozkloszowanym_dolem_02Sukienka Gapa Fashion >> Sukienka Poeme >> Sukienka Semper >> Sukienka De Facto >> Sukienka L’ame de femme >> Sukienka Click >>

Ewolucja fasonu

Sukienki z szerokimi spódnicami królują w kolekcjach wielu marek odzieżowych. Na początku projektanci stawiali głównie na klasyczne plisy i zakładki, następnie bawili się fakturą materiału (pojawiały się spódnice pikowane, a nawet takie zrobione z pianki), potem długością, a wszystko po to, by sprostać jak największej ilości gustów. Dzięki różnorodności rozkloszowanych sukienek i spódnic łatwiej dobrać je do różnych typów sylwetek. Jednak nie każdej damie będzie w nich dobrze.  

2016_07_18_sukienki_z_rozkloszowanym_dolem_03zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue co.uk (Indigital)

Krój (prawie) idealny

Może się wydawać, że rozkloszowane spódnice zarezerwowane są jedynie dla kobiet z nieskazitelną figurą – nic bardziej mylnego! Fason ten, przy umiejętnym doborze długości, podkreśli wszelkie kobiece atuty, tuszując jednocześnie szersze biodra i masywne uda. Służy kobietom z szerszymi ramionami – rozkloszowany dół wyrównuje proporcje sylwetki. Zakładając taką spódnicę lub sukienkę, nadaje się figurze pożądanego przez mężczyzn kształtu klepsydry. Taki krój podkreśla talię i eksponuje biust – zwłaszcza, jeśli rozkloszowanie idzie w parze z gorsetem.
Z tych samych powodów taki dół nie jest polecany kobietom z figurą gruszki – wąskie ramiona, obfite biodra. Rozkloszowanie jeszcze bardziej uwydatnia biodra. Jednak można wybrnąć z tej sytuacji, zakładając bluzkę z odsłaniającym ramiona, hiszpańskim dekoltem. Lepiej też wybrać subtelniejsze rozkloszowanie – na pewno bez dodatkowych tiulów i efektownych fałd.

2016_07_18_sukienki_z_rozkloszowanym_dolem_01Sukienka SU >> Sukienka Modesta >> Sukienka Margo Collection >> Sukienka Metafora >> Sukienka Click >> Sukienka Emoi>>

Podejście zdroworozsądkowe

Kluczem do sukcesu będzie umiar i realna ocena sytuacji. Jeśli podoba ci się sukienka z szerszym dołem, przymierz ją i spójrz na siebie krytycznie. Czy wyglądasz w niej dobrze? Jeżeli masz wątpliwości, poszukaj innego modelu – być może to kwestia konkretnej kreacji, a nie rozkloszowanych sukienek w ogóle. Zawsze warto jest poradzić się osoby godnej zaufania. W salonach Balladine zawsze jest ktoś, kto posłuży fachową radą.

Zostaw komentarz