Zabiegi modelujące piersi – top 3

przez Balladine

Lipofilling – powiększanie i modelowanie małych piersi

Ten zabieg, zwany również lipomodellingiem, przypisywano do niedawna wyłącznie odmładzaniu twarzy. Dziś służy również do powiększania i modelowania piersi, m.in.: likwidowania asymetrii i niedoskonałości ich kształtu (uwaga: wykonuje się go również u kobiet po przebytej mastektomii). Satysfakcja jest tym większa, że przy okazji pozbywamy się niechcianego tłuszczyku z innej części ciała, np. ud, brzucha lub bioder.
Lekarz najpierw znieczula miejscowo pacjentkę roztworem lignokainy z adrenaliną i solą fizjologiczną. Następnie, w drodze mini liposukcji pobiera odpowiednią ilość tkanki tłuszczowej z wybranej części ciała (np. biodra, uda, brzuch, okolica kolan etc.). Pozyskany tłuszcz odwirowuje w przeznaczonej do tego celu specjalnej wirówce i tak oczyszczony materiał aplikuje kaniulą do piersi, a dokładnie pomiędzy skórę, a gruczoł piersiowy, pod gruczoł, do mięśnia i wokół piersi.
Objętościowe efekty zabiegu są widoczne od razu, natomiast stan skóry, dzięki zawartym w tłuszczu komórkom macierzystym, z dnia na dzień się poprawia nadając jej jędrny, młody wygląd, co dodatkowo intensyfikuje efekt objętości. Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk, który zwykle utrzymuje się do kilku dni. Podany materiał musi się odpowiednio ułożyć, dlatego przez około 2 tygodnie po zabiegu trzeba nosić specjalny biustonosz.
Podczas jednego zabiegu piersi można powiększyć o rozmiar. 25% podanego tłuszczu się wchłania, więc po ok 6 miesiącach objętość można uzupełnić, jeśli jest taka potrzeba. Zdarza się, że pacjentki oczekują bardziej radykalnej zmiany, np. powiększenia piersi o dwa rozmiary. Wtedy powtarza się całą procedurę po ww. okresie od pierwszego zabiegu.

Czas trwania zabiegu: około 1,5h
Cena: 8000 zł

biustNici – przywracanie jędrności, unoszenie, tzw. lifting piersi

Aplikacja długiej, ok. 20 cm nici z mikrowypustami pozwala lekarzowi na przestrzenne „utkanie” misternej konstrukcji w okolicy klatki piersiowej – czegoś w rodzaju sieci podtrzymującej biust. Zastosowanie nici Aptos Excellence Body wzmacnia tkanki miękkie biustu i czyni je bardziej elastycznymi i gładkimi.
Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym (znieczulenie jest w tym przypadku najmniej komfortowe, ale można zminimalizować ten dyskomfort stosując specjalne znieczulenie komputerowe, które jest praktycznie bezbolesne i prawie nieodczuwalne, nawet u bardzo wrażliwych pacjentek). Po znieczuleniu lekarz przystępuje do kluczowej części zabiegu, czyli implantacji nici zgodnie z naszkicowanym wcześniej schematem, tak aby uzyskać najlepszy możliwy efekt. Przez kolejne kilka dni po zabiegu należy zachować szczególną ostrożność, tak aby nie doprowadzić do zerwania czy naruszenia wprowadzonego materiału. Do 2 tygodni po zabiegu można odczuwać symptomy świadczące o obecności nitek w ciele, takie jak: kłucie, uczucie ściągania – jest to normalna reakcja. Po miesiącu wszelki dyskomfort z tym związany powinien ustąpić.
Zabieg jest szczególnie zalecany przy pierwszych objawach wiotczenia biustu, choć sprawdza się także w bardziej zaawansowanych przypadkach utraty jędrności. Doskonale efekty przynosi u kobiet z małym i średnim biustem
Wystarcza jeden zabieg – efekt utrzymuje się do 2 lat.

Czas trwania zabiegu: około 1,5h
Cena: od 4500 do 6000 zł

Icoone – poprawa napięcia i elastyczności; anti-aging piersi

To intensywna, trójwymiarowa stymulacja tkanek poprawiająca ich napięcie, elastyczność i jędrność. Rezultaty są odczuwalne już po pierwszym zabiegu. Głęboki masaż specjalną
głowicą zwiększa cyrkulację krwi i limfy, poprawia wymianę płynów międzykomórkowych, usuwa zbędne toksyny, wpływa na dotlenienie i odżywienie komórek, a także pobudza produkcję kolagenu. Skóra zregenerowana na wielu poziomach, jest zdecydowanie bardziej jędrna i napięta. ICOONE w udowodniony sposób uelastycznia i wzmacnia więzadła podtrzymujące biust. Seria zabiegów wpłynie więc także na poprawę jego kształtu.
Sprawdzi się nie tylko przy pierwszych oznakach utraty jędrności, ale też jako zabieg anti-aging u bardzo młodych kobiet, pozwalając im na utrzymanie doskonałej kondycji piersi przez długie lata. Do zabiegu kwalifikują się osoby zarówno z małym jak i dużym biustem.
Zabieg jest przyjemny i odprężający; wykonany na całe ciało fantastycznie je zrewitalizuje i odpręży (uwaga: zlikwiduje też cellulit) – polecany fankom ćwiczeń fizycznych!

Rekomendowana jest seria 5-15 zabiegów.
Czas trwania zabiegu: 30 min.
Cena: 250 zł/ 1 zabieg

Wymienione zabiegi wykonasz w klinice Medi Derm >>

 

Zostaw komentarz