Zawsze modne – Aviatory

przez Balladine

Aviatory, bo o ich mowa, to niemal doskonały i zdecydowanie najbardziej praktyczny rodzaj okularów przeciwsłonecznych. Jak sama nazwa wskazuje pierwsze z nich zostały zaprojektowane dla pilotów. Stworzyła je w 1937 r. istniejąca do dziś firma Ray Ban. Przed projektantami postawiono wyjątkowo trudne zadanie, okulary miały osłaniać oczy przed słońcem bez względu na to z której strony będą padać promienie słoneczne. Właśnie stąd wynika nietypowy kształt. Duże, opadające na policzki szkła w kształcie łezek skutecznie chroniły wzrok i minimalizowały ryzyko wypadku spowodowanego zbyt silnym i rażącym światłem.
Niedługo potem aviatory stały się obiektem zazdrości wszystkich, tych którzy na co dzień nie wznoszą się w przestworza. Ich kształt podbił serca hollywodzkiej bohemy. Nosili je Tom Cruise, Sylwester Stalone i Leonardo di Caprio. Musicie przyznać, że duże, ciemne szkła w metalowych oprawkach doskonale pasują do ich buntowniczego stylu. Wszyscy wymienieni wyżej panowie bez wątpienia zyskali dzięki nim na wizerunku.

okulary_aviatoryAviatory a kształt twarzy

Aviatory mają dość duże szkła dlatego nie pasują raczej osobom o drobnych buziach. W sytuacji gdy jednak do nich należysz możesz spróbować poszukać nieco mniejszego modelu, który nie będzie zakłócał proporcji twojej twarzy. Panie, których buzie mają smukły, podłużny kształt i posiadają dość szerokie kości policzkowe nie powinny się niczym przejmować. Aviatory to model stworzony dla Was!
Nie bez znaczenia jest też kolor szkieł. Czarne zdecydowanie lepiej pasują brunetkom. Jasnookie blondynki powinny raczej wybierać te brązowe. Gdy zdecydujesz się na wyjątkowo blade soczewki miej też na względzie odpowiedni makijaż, który będzie widoczny spod kolorowych szkieł.

źródło zdjęcia: seenheardknown.com/editorials/after-hours-a-fashion-editorial/

Zostaw komentarz