Zimowa odnowa skóry

przez Balladine

Zima to trudna do przetrwania dla naszej skóry pora roku. Mróz, zimny wiatr, opady śniegu i suche powietrze w pomieszczeniach, to nie tylko odczuwalne nieprzyjemne oznaki zimy, ale także bardzo niekorzystne czynniki zewnętrzne, na które jest narażona skóra na co dzień. Zimowe warunki są niebezpieczne, gdyż narażamy skórę na ciągłe zmiany temperatury, a większość czasu spędzamy w ogrzewanych pomieszczeniach, gdzie powietrze jest ciepłe i suche. Ciągłe zmiany temperatur, sprzyjają przesuszeniu skóry, pękaniu naczynek krwionośnych, pojawieniu się rumienia. Dodatkową oznaką negatywnych skutków zimy jest szara, ziemista, pozbawiona blasku skóra. Koniec zimy to idealny moment na przywrócenie skórze świeżości i promiennego wyglądu.
Bardzo ważne jest, aby zabiegi wykonywane w gabinecie były ukierunkowane na tę porę roku. Okres zimowy to idealny czas na takie zabiegi jak np. terapie laserowe, zabiegi z użyciem IPL, czy chemiczne złuszczanie naskórka. Zabiegi z użyciem kwasów są przeznaczone dla osób z różnymi problemami skóry: przetłuszczanie, przebarwienia, odwodnienie, suchość, rozszerzone pory, nadmiar obumarłego naskórka, zmarszczki lub fotostarzenie.

Odśwież skórę, przywróć jej utracony blask

Vi PEEL – „miracle peel” czyli peeling, który czyni cuda !

Jednym z zabiegów, który szybko i zauważalnie zregeneruje skórę jest peeling chemiczny Vi Peel. Zabieg przybył do nas prosto z Kalifornii, a jego dobroczynne działanie potwierdzają nie tylko lekarze medycyny estetycznej, ale i gwiazdy takiego formatu, jak: Demie Moore, Sharon Stone, Madonna czy Eva Longoria.
Formuła Vi Peel™ może być aż tak skuteczna, ponieważ wykorzystuje synergię działania kilku kwasów jednocześnie. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny – polecany nawet na tak delikatne obszary, jak: okolica oka, szyja, piersi, dłonie. Vi Peel™ to linia peelingów medycznych, bezbolesnych o zadziwiająco skutecznym działaniu. Wskazaniami do zabiegu są: zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone pory, skóra wymagająca ujędrnienia, trądzik i blizny potrądzikowe.
Ponieważ w pojedynczym zabiegu zastosowano jednocześnie kilka kwasów o udowodnionym działaniu (np. formuła na przebarwienia zawiera: TCA, fenol, kwas salicylowy, kwas tretoinowy, wit. C, kwas kojowy, hydrochinon i bardzo małe stężenie hydrocortizonu) peeling działa nie tylko powierzchownie, ale też na poziomie komórkowym skóry, pobudzając ją do produkcji kolagenu i elastyny. Rezultaty zabiegu: złuszczając skórę, Vi Peel „zmusza” organizm do odtworzenia nowej skóry w szybszym tempie. Skóra staje się wyraźnie grubsza i jędrniejsza, produkując więcej kolagenu i elastyny. Efekty estetyczne: poprawa wyglądu skóry, ujednolicenie kolorytu, zmniejszenie lub wyeliminowanie plam starczych, piegów, przebarwień, w tym melasmy, redukcja zmarszczek, leczenie trądziku, redukcja lub całkowita eliminacja blizn potrądzikowych, stymulacja produkcji kolagenu.

Laserowe zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka krwionośne twarzy i dekoltu, to obecnie problem dotykający coraz większą ilość kobiet i mężczyzn. Początkowo na twarzy widoczny jest rumień, nasilający się zwykle pod wpływem emocji, z czasem pojawią się widocznie rozszerzone drobne naczynka. Stanowią nie tylko defekt estetyczny, ale mogą być powodem pojawienia się np. trądziku różowatego. To częsty problem osób o skórze suchej, cienkiej, delikatnej, u których cera ma odcień różowy, właśnie dlatego, że naczynka przebiegają bliżej powierzchni skóry, są słabe i mało elastyczne. Skórę ze skłonnością do rozszerzonych, pękających naczynek należy odpowiednio pielęgnować i stosować profilaktykę. PękStyl_Zycia_001aniu naczynek sprzyjają: mróz, wiatr, gorąco, gwałtowna zmiana temperatur, emocje, słońce i alkohol – należy ich unikać lub zabezpieczać skórę przed ich zgubnym wpływem.
Rozszerzone naczynka na twarzy usuwane są głównie metodami laserowymi z użyciem różnego typu laserów, w zależności od rodzaju zmian naczyniowych. Światło lasera dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki odparowuje woda. Zostają same suche elementy naczynia, czyli jego ścianki, które zapadają się, a następnie są wchłaniane, przez co zanikają. Ten proces nazywany jest fototermolizą. Wystarczy tylko jeden zabieg, by usunąć drobne, pojedyncze naczynia. Jednak gdy ma się mocno zaczerwienione policzki z siecią czerwonych pajączków, należy powtórzyć zabieg dwu-trzykrotnie. Podobnie wygląda zamykanie czerwonych i drobnych niebieskozielonych żył (do 2-3 mm) na nogach. W przypadku większych żyłek, żylaków stosujemy metodę skleroterapii kompresyjnej.

Likwidacja rumienia

Zaburzenia w krążeniu skórnym, rumień i teleangiektazje mogą pojawiać się przy każdym typie cery, niezależnie od wieku. W leczeniu rumienia, pomocne okazuje się Intensywne Źródło Światła IPL dodatkowo skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok, w tym preparatów do stosowania zewnętrznego, które zawierają substancje wzmacniające i uszczelniające naczynka krwionośne, aby nie dopuścić do nasilenia tych objawów lub trwałych uszkodzeń. Skórę ze skłonnością do rumienia i pękających naczynek należy też poddać odpowiednim zabiegom dermatologicznym. – Korzystnie działają zabiegi kwasem azelainowym bądź mlekowym – radzi dr Roman Prończuk – Peelingi te działają stymulująco, pobudzają odbudowę naskórka i poprawiają ogólny stan skóry, co ma duże znaczenie ochronne dla kruchych naczyń – wyjaśnia.
Jednak nawet te zabiegi nie usuną widocznych gołym okiem ” pajączków”. Aby to osiągnąć należy zadziałać kompleksowo, tj. zastosować zabiegi laserowe bądź  zabiegi z zastosowaniem Intensywnego Źródła Światła IPL , a także zabiegi pielęgnacyjne przeznaczone specjalnie do skóry z problemem naczyniowym. Najlepiej zaś połączyć obie te metody.

W postępowaniu z cerą naczyniową bardzo ważne jest :

  • systematyczne usuwanie pojawiających się rozszerzonych naczynek (to pozwala zminimalizować ryzyko pojawienia się trądziku różowatego w przyszłości),
  • systematyczne stosowanie zabiegów wzmacniających naczynka i zmniejszających rumień twarzy,
  • stosowanie kremów z filtrem oraz stosowanie odpowiedniej pielęgnacji domowej,
  • unikanie sytuacji sprzyjających pękaniu naczynek, takich jak: wiatr, słońce, zimno, ciepło, gwałtowne zmiany temperatur.

Wymienione zabiegi można wykonać w klinice Medi Derm >>

Zostaw komentarz