Złote Globy 2017 – najpiękniejsze kreacje

przez Balladine

74. rozdanie Złotych Globów odbyło się w Beverly Hilton Hotel w Los Angeles. Jak co roku na galę przybyło niemal całe Hollywood – od aktorów i aktorek, po modelki (Naomi Campbell czy Emily Ratajkowski) i sportsmenki (np. Simone Biles). Podczas gali rozdano 25 nagród, z czego najwięcej, bo aż 7 statuetek zgarnął musical Damiena Chazelle’a „La La Land”. Wśród najlepszych aktorów i aktorek (filmowych i serialowych) znaleźli się m.in.: Emma Stone, Viola Davis, Claire Foy, Sarah Paulson, Ryan Gosling oraz Billy Bob Thornton.

2017_01_11_zlote_globy_2017_05

Kolejny Złoty Glob dla Meryl Streep

Honorowy Złoty Glob trafił w ręce Meryl Streep, która w ciągu swojej kariery zdobyła już 8 statuetek.  I to właśnie ona zaskoczyła wszystkich upolitycznionym przemówieniem. Wyraziła w nim obawy przed prezydenturą osoby przeciwnej emigrantom i śmiejącej się z odmienności niepełnosprawnego dziennikarza CNN. Aktorka przypomniała, że Hollywood jest bardzo różnorodne – Natalie Portman urodziła się w Jerozolimie, Amy Adams pochodzi z Włoch, a Ryan Gosling z Kanady. – Jeśli ich wszystkich wyrzucimy, będziemy mogli oglądać tylko mecze. Filmów już po prostu nie będzie – stwierdziła, a sala nagrodziła ją gromkimi brawami.

2017_01_11_zlote_globy_2017_06

Hollywood zaróżowione

Blady róż to jedna z topowych barw 2016 roku, ale jak widać gwiazdy wybierają ją także w 2017. Na różowy kolor zdecydowały się aż dwie laureatki Złotych Globów. Claire Foy, zdobywczyni tytułu najlepszej aktorki w serialu dramatycznym za główną rolę w „The Crown”, wybrała obszytą milionami cekinów, powłóczystą suknię Erdem. Emma Stone – najlepsza aktorka w komedii lub musicalu – zachwycała subtelną kreacją Valentino Haute Couture. Znacznie mocniejsze odcienie różu wybrała Zoe Saldana (znana z roli Gamory w filmie „Strażnicy Galaktyki”) – jej suknia od Gucciego robiła niemałe wrażenie.

Złote jak Złote Globy

Jednymi z najpiękniejszych kreacji gali były złociste suknie, na które zdecydowały się m.in. Sarah Paulson (Marc Jacobs) oraz Priyanka Chopra (Ralph Lauren). Pierwsza z nich do kompletu dostała też złotą statuetkę z globem za rolę zaciętej pani prokurator w „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”. Złote sukienki to już klasyka na czerwonym dywanie, dlatego wiele gwiazd zdecydowało się na przełamanie złota bielą lub czernią.  Blake Lively wybrała drugą opcję wprost z wyrafinowanej kolekcji Atelier Versace i trafiła na listę „Best dressed” według „Vogue’a”.

2017_01_11_zlote_globy_2017_02

Najmocniejsze akcenty

Na wspomnianej liście „Vogue’a” znalazły się też wszystkie trzy poniższe stylizacje. Na 17 kreacji, które trafiły do zestawienia, te trzy zdecydowanie wyróżniały się intensywnością koloru. Viola Davis – według Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej najlepsza aktorka drugoplanowa – olśniewała w kanarkowej kreacji. Po raz kolejny wybrała na czerwony dywan suknię Michaela Korsa i ponownie się nie przeliczyła. Jej look przez wiele modowych mediów został uznany za najlepszy. W podobnym tonie wystąpiła Natalie Portman. Mocną czerwień z kolekcji Rodarte wybrała natomiast Brie Larson. W kategorii czerwonych sukni w zasadzie nie miała konkurencji.

2017_01_11_zlote_globy_2017_03

Biel nie dla niewiniątek

Peleton najpiękniejszych kreacji Złotych Globów 2017 zamyka biel przełamana czernią oraz srebrem.  Właśnie do tej kategorii należy m.in. najlepszy look według „Harper’s Bazaar”, czyli Nicole Kidman w niezwykle zmysłowej, prześwitującej sukni Alexandra McQueena. Nasze zestawienie zamyka garniturowy outfit Evan Rachel Wood (gwiazdy serialu „Westworld”, w którym wystąpiła m.in. u boku Anthony’ego Hopkinsa i Eda Harrisa). Aktorka dała się poznać jako zagorzała feministka. Jak przyznała reporterom „Harper’s Baazar” – swoim strojem chciała nie tylko oddać hołd takim ikonom mody jak Marlena Dietrich  czy David Bowie, ale też pokazać młodym dziewczynom, że sukienka nie jest wymogiem, a wyborem.

2017_01_11_zlote_globy_2017_04

Zwycięzcy w wybranych  kategoriach:

 • Najlepszy film dramatyczny: Moonlight
 • Najlepszy film komediowy lub musical: La La Land
 • Reżyseria: La La Land
 • Scenariusz: La La Land
 • Aktor w filmie dramatycznym: Casey Affleck – Manchester by the Sea
 • Aktorka w filmie dramatycznym: Isabelle Huppert – Elle
 • Aktor w komedii lub musicalu: Ryan Gosling – La La Land
 • Aktorka w komedii lub musicalu: Emma Stone – La La Land
 • Aktor drugoplanowy: Aaron Taylor-Johnson – Zwierzęta nocy
 • Aktorka drugoplanowa: Mahershala Ali – Moonlight
 • Film nieanglojęzyczny: Elle, Francja
 • Film animowany: Zwierzogród
 • Najlepszy serial dramatyczny: The Crown
 • Najlepszy serial komediowy lub musical: Atlanta
 • Film telewizyjny lub miniserial: American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona
 • Aktor w serialu dramatycznym: Billy Bob Thornton – Goliath
 • Aktorka w serialu dramatycznym: Claire Foy – The Crown
 • Aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym: Sarah Paulson – American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona
 • Aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym: Tom Hiddleston – Nocny recepcjonista
 • Aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym: Hugh Laurie – Nocny recepcjonista
 • Aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym: Olivia Colman – Nocny recepcjonista

Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z: vogue.com, theguardian.com, glamour.com, vogue.co.uk, billboard.com, mashable.com

Zostaw komentarz