10 najlepiej zarabiających aktorek świata

przez Balladine

Magazyn Forbes co roku publikuje raport najlepiej zarabiających sław. W ubiegłym roku nie obyło się bez skandalu, kiedy okazało się, że wynagrodzenia kobiet są o wiele niższe, niż te, na które mogą liczyć panowie. Niestety, większości z nas, mimo oczywistego oburzenia, trudno było wykrzesać z siebie współczucie. Dlaczego? Sama Jennifer Lawrence zarobiła w 2015 roku 52 miliony dolarów (to mniej więcej tyle, ile w tamtym roku koncern Intel zainwestował w informatykę kwantową). Jak sytuacja przedstawia się w tym roku? Mamy najnowsze zestawienie!

Najmłodsza aktorka w zestawieniu

Na pierwszym miejscu rankingu ponownie znalazła się gwiazda Igrzysk Śmierci. Co prawda jej zarobki spadły w porównaniu do poprzedniego zestawienia aż o 6 milionów dolarów, jednak kwota 46 milionów nadal robi wrażenie. Zaledwie 26-letnia Jennifer Lawrence jest najmłodszą aktorką, która została kiedykolwiek umieszczona na liście Forbesa. Pojawia się na niej od 3 lat – w 2014 roku znalazła się na 2 miejscu.

Nie tylko aktorstwo

W rankingu tuż za Jen znalazła się Mellisa McCarthy. Według miesięcznika Forbes zarobiła 33 miliony dolarów. 46-letnia aktorka ma na koncie kilka fantastycznych kreacji aktorskich. Wysoką lokatę zapewnił jej udział w żeńskiej wersji Pogromców duchów. Nie bez znaczenia była też główna rola w filmie Szefowa oraz autorska linia ubrań dla puszystych kobiet.

Scarlett w wielkiej trójce

Podium najlepiej zarabiających aktorek zamyka Scarlett Johansson. Sam udział w adaptacji japońskiej mangi zapewnił jej kontrakt na 17,5 miliona dolarów. Dzięki niemu  aktorka zamknie rok z przynajmniej 25 milionami na koncie.

2016_10_07_10_najlepiej_zarabiajacych_aktorek_swiata_01zdjęcia aktorek pochodzą ze strony vogue.com

Wielcy nieobecni

Oczywiście dla wszystkich kinomaniaków takie rankingi nie są zbyt dużym zaskoczeniem. Nie trzeba nawet zbyt wnikliwie śledzić kolejnych premier, żeby zorientować się, że od jakiegoś czasu próżno szukać w repertuarze filmów z udziałem Angeliny Jolie (choć niespecjalnie zdziwimy się, jeśli teraz będzie pojawiać się częściej), Reese Witherspoon czy Kristen Stewart, która do niedawna królowała w tego typu zestawieniach. Progu 10 milionów dolarów nie przekroczyły także takie sławy jak Renee Zellweger czy Cate Blanchett.

Top 10 najlepiej opłacanych aktorek świata

1. Jennifer Lawrence – 46 millionów dolarów
2. Melissa McCarthy – 33 millionów dolarów
3. Scarlett Johansson – 25 millionów dolarów
4. Jennifer Aniston – 21 millionów dolarów
5. Fan Bingbing (chińska aktorka) – 17 millionów dolarów
6. Charlize Theron – 16.5 millionów dolarów
7. Amy Adams – 13.5 millionów dolarów
8. Julia Roberts – 12 millionów dolarów
9. Mila Kunis – 11 millionów dolarów
10. Deepika Padukone (hinduska aktorka) – 10 millionów dolarów

Zostaw komentarz