Klasyczne połączenie – czerń i biel

przez Balladine

Czerń i biel to kolory zebry lub pandy, ale też klawiatury pianina czy szachownicy. Już same skojarzenia podkreślają ekskluzywność i wyjątkowość tego duetu. W świecie mody kontrastujące ze sobą barwy często wykorzystywane są pod postaciami wszelkich kratek, pepitek, pasków i grochów. Trudno byłoby znaleźć taki tydzień mody, na którym nie pojawiłyby się czarno białe wzory lub stylizacje typu black & white lub monochrom.

Czerń i biel na pokazie Chanel

Karl Lagerfeld, główny projektant domu mody Chanel, uwielbia biel i czerń. W jego najnowszej jesiennej kolekcji widać je na wielu sylwetkach. Każda z nich jest podpowiedzią, jak można korzystać z magii tego duetu. Najprościej jest wybrać czarną bazę i białe dodatki lub odwrotnie. Łatwe będzie też skomponowanie białej góry (np. bluzki) z czarnym dołem (spódnicą lub spodniami). Można się też pokusić o czarno-biały wzór. Ostatnio modne są wszelkie geometryczne inspiracje, od zygzaków po kratkę.

2016_10_10_klasyczne_polaczenie_czern_i_biel_01zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Czerń i biel po polsku

Polskie marki są wierne klasyce. Nic dziwnego, że w ich ofertach black & white jest od zawsze i ma się dobrze. W tym sezonie bogactwo wyboru jest tym większe, że po biel i czerń sięgnęły największe marki, m.in. Modesta. Ta topowa polska marka postawiła głównie na kratkę, w pięknym minimalistycznym wydaniu. Wszystkie jej projekty, można obejrzeć, klikając << TUTAJ >>. To moda dla kobiet dojrzalszych, które cenią sobie modne wzory i eleganckie kroje.

2016_10_10_klasyczne_polaczenie_czern_i_biel_02_

Ubrania dla kobiet nieco młodszych proponuje m.in. Click. Design tej marki jest dynamiczniejszy i oparty na odważniejszych printach – choćby futurystycznych zygzakach czy uroczych boston terierach. W ofercie Click znalazła się też czysta elegancja, pod postacią białej bluzki, której jedyną ozdobą jest wyraźna czarna linia. Świetnie wygląda założona do czarnych spodni prasowanych w kant. Więcej mody spod znaku Click można znaleźć, klikając << TUTAJ >>.

2016_10_10_klasyczne_polaczenie_czern_i_biel_03

Po czarno-białe wzory sięgnęło też wiele innych polskich firm. Wśród projektów można znaleźć mnóstwo rzeczy zgodnych ze światowymi trendami. Co jest na topie? Przypomnijmy, to m.in.: pepitka, koronka i perski wzór paisley. Można je znaleźć w ofertach marek Patrizia Aryton, Topsi oraz Margo Collection.

2016_10_10_klasyczne_polaczenie_czern_i_biel_04

Zostaw komentarz