3 lekcje stylu od Carrie Bradshaw

przez Balladine

Serialowa Carrie Bradshaw była wielką miłośniczką mody. Garderoba to dla niej najlepsza inwestycja, jaką mogła zrobić – inwestycja w siebie. “Lubię moje pieniądze w miejscu, w którym mogę je widzieć… wiszące na wieszakach w mojej szafie” – mawiała. Czego my, kobiety stawiające na klasykę, możemy się od niej nauczyć?

Lekcja nr 1: Nie rezygnuj z koloru

Co zrobić, jeśli całościowe zestawy w kolorach tęczy są zbyt krzykliwe? Postaw na barwne dodatki! Parasolka, czerwone buty, bluzka w mocniejszym kolorze – to tylko kilka elementów, które mogą ożywić klasyczne stylizacje. Niech ubrania wywołują uśmiech na Twojej twarzy… Przynajmniej od czasu do czasu.

2016_12_14_3_lekcje_stylu_od_carrie_bradshaw_01

Lekcja nr 2: Romantyzm zawsze w modzie

Pastelowe kolory a’la Greace Kelly, drobne kwiaty w postaci broszek czy umajone sukienki –  romantyczny nastrój panował także w szafie Carrie. To propozycje, które zawsze podkreślają kobiecy urok i, co tu ukrywać, uwiodły już niejednego mężczyznę. W sezonie letnim kwieciste sukienki zawsze są modne, a jesienią i zimą 2016/17 też znalazły się wśród trendów.

2016_12_14_3_lekcje_stylu_od_carrie_bradshaw_02

Lekcja nr 3: Buduj stylizacje na klasyce

Chociaż trudno w to uwierzyć, Carrie była wielką miłośniczką tradycyjnych wzorów. Pasiaste marynarki w stylu vintage, marynarka z bermudami (którą projektantka mody, Rebecca Weinberg, porównała do stylu Joe DiMaggio, amerykańskiego baseballisty z lat 30.), czarny prochowiec czy cukierkowa sukienka retro – to niepodważalne dowody na to, że klasyczny szyk z Paryża, Londynu i Nowego Jorku jest, był i zawsze będzie w modzie.  

2016_12_14_3_lekcje_stylu_od_carrie_bradshaw_03

W stylu Carrie Bradshaw

Styliści Balladine z ofert polskich marek wyłowili kilka propozycji idealnie wpisujących się w modowy gust Carrie Bradshaw. Znalazły się wśród nich efektowne, rozkloszowane sukienki – czerwona Rabarbaru, niebieska Studio Mody Francoise, a także kolorowy płaszcz także od Francoise oraz futro z Domu Mody Skórska.

2016_12_14_3_lekcje_stylu_od_carrie_bradshaw_04Sukienka Studio Mody Francoise >> Płaszcz Dom Mody Skórska >> Sukienka Rabarbar >> Płaszcz Studio Mody Francoise >> 

Zostaw komentarz