Balladine radzi jak odnaleźć własny styl

przez Balladine

Analiza Twojej szafy

Zaczynając swoją przygodę z poszukiwaniem własnego stylu powinnaś zajrzeć do swojej garderoby i wyrzucić z niej rzeczy, które są zniszczone, za małe lub takie, których nie założyłaś od dłuższego czasu. W ten sposób wygospodarujesz miejsce na nowe nabytki a Twoja szafa wreszcie będzie mogła odetchnąć. Natomiast Ty pozbędziesz się przeświadczenia, że mimo ogromnej szafy nie masz się w co ubrać.
Przeanalizuj jakich ubrań jest u Ciebie najwięcej. Zwróć uwagę na ich kolory, tkaniny z jakich zostały uszyte oraz okazje na jakie je zakładałaś. Zastanów się także dlaczego lubisz je nosić i czy czujesz się w nich komfortowo. Twoja garderoba powinna pasować do stylu życia jaki prowadzisz. Przemyślenia do jakich dojdziesz są bardzo ważne – zapisz je w notatniku, który zabierzesz na zakupy. Z taką listą unikniesz niechcianego zakupu oraz będziesz wiedzieć czego konkretnie potrzebujesz.

Ustal plan

Nie działaj pochopnie i chaotycznie. Ustal budżet i plan działania, którego będziesz się trzymać, zapamiętaj też nasze cenne wskazówki:
1. Na początek odwiedź sklepy, przeglądaj i przymierzaj ubrania, jednak nie kupuj ich od razu.
2. Poświęć czas na zapoznanie się z ofertą sklepów internetowych. Wiele z nich oferuje darmową dostawę i zwrot, w przypadku, gdy coś Ci się nie spodoba możesz bez problemu zwrócić. Dokładne sprawdzenie dostępnych propozycji na rynku pozwoli Ci na dokonanie dobrej i słusznej decyzji zakupowej.
3. Pamiętaj, że zakup nie powinien być podyktowany tylko tym, że dane ubranie przypadło Ci do gustu.
4. Staraj się zawsze myśleć o swojej garderobie i o tym czy nowa rzecz będzie pasowała do pozostałych i czy będziesz miała z czym ją zestawić.
5. Kupuj ubrania tylko na dany sezon. W zimie nie myśl o sandałach na lato, a na wiosnę o kozakach. Moda się zmienia i nie wiadomo czy za pół roku Twój gust również nie ulegnie zmianie.
6. Po powrocie z zakupów przymierz wszystkie rzeczy raz jeszcze i spróbuj stworzyć stylizacje w uzupełnieniu o Twoje stare ubrania. W danym komplecie powinnaś czuć się wygodnie i kobieco. Całość ma podkreślać Twoje atuty, a nie uwydatniać mankamenty sylwetki. Jeżeli nie jesteś do końca przekonana zwróć rzeczy lub wymień.

Gdzie szukać inspiracji?

Modowe inspiracje są naprawdę wszędzie. Stylizacje i najnowsze trendy można podglądać nie tylko w modowych magazynach i na wybiegach, śmiało możesz obserwować kobiety na ulicy lub koleżanki w biurze. Czasem jeden subtelny element może zainspirować Cię do stworzenia własnej stylizacji. Nie bój się eksperymentowania. Niektóre kobiety wyczucie stylu mają we krwi, inne muszą się tego nauczyć. Kreowanie swojego wizerunku to rzecz gustu i w dużej mierze instynktu. Odnalezienie własnego stylu wbrew pozorom wcale nie jest proste. Wiele kobiet zmaga się z tym problemem przez długie lata.

W jakim stylu się ubieram?

Nie próbuj znaleźć jednej określonej nazwy dla własnego stylu. Miksowanie różnych styli i wykorzystywanie poszczególnych elementów jest efektywne i bardzo skuteczne. Jesteś świadomą siebie kobietą, swój styl potraktuj jako kolaż z dobrze dobranych elementów, które podobają Ci się, pasują do siebie i są dla Ciebie trafne pod każdym względem. Moda to sposób na przedstawienie siebie i swojej osobowości. Pamiętaj, że masz być ubrana, a nie przebrana. Dobrze dobrana stylizacja dodaje pewności siebie, a w życiu codziennym to bardzo ważne.

Pomoc modowego eksperta

Jeżeli mimo lektury naszych porad dalej nie jesteś pewna, jak powinnaś się ubierać, możesz skorzystać z porad stylisty. W ostatnich latach zakupy ze stylistą stały się bardzo popularne. Styliści sprawnie poruszają się w świecie mody i najnowszych trendów. Bez trudu ułatwią Ci zakupy i dobiorą modele ubrań idealnie pasujące do Twojej sylwetki. Pamiętaj jednak, że finalnie to Ty będziesz w tym chodzić, więc mimo wszystko powinnaś zastanowić się jakie kolory, fasony, modele i tkaniny lubisz najbardziej. Twoje preferencje pomogą Wam we wspólnych zakupach.

Zostaw komentarz