Barwy sezonu: zima 2015/16

przez Balladine

Biel i czerń

To właśnie ten duet corocznie wygrywa plebiscyt na najbardziej stylową parę roku i nie wydaje nam się, aby groził mu spadek w rankingach. W tym sezonie warto zainwestować zwłaszcza w elementy pokryte czarno białą kratą.

barwy_sezony_zimaSukienka Bialcon >> Bluzka Bialcon >> Sukienka Chiara >> Płaszcz Patrizia Aryton >> Sukienka Chiara >>

Czerwień

Po czerwień projektanci sięgali tak chętnie, że bez cienia wątpliwości można nazwać ją królową sezonu. Pojawia się na wieczorowych sukienkach, okryciach wierzchnich i dodatkach. Zima 2015/16 to doskonały moment na to, aby przekonać się do tej barwy.

barwy_sezony_zima_2Tunika Modesta >> Sukienka Topsi >> Spodnie Potis & Verso >> Spodnie Modesta >> Sukienka SU >>

Fuksja vs pudrowy róż

W tegorocznych, zimowych kolekcjach odnajdziemy dwa, zupełnie różne oblicza różu: jego subtelną, pudrową wersję i nasyconą fuksję. Tendencję tą bardzo łatwo zaobserwować na przykładzie oferty marki Metafora. Znajdziemy w niej płaszcze w obu wspomnianych odcieniach. Wiosną szala z pewnością przechyli się na korzyść pastelowego różu – wraz z jasnym błękitem został on obrany kolorem roku Pantone.

barwy_sezony_zima_3Żakiet Modesta >> Płaszcz Vito Vergelis >> Sukienka De Facto >> Bluzka Muso >> Płaszcz Metafora >>

Kobalt i granat

W przypadku niebieskości projektanci postawili raczej na jej ciemniejsze odcienie. Wyjątkiem jest tu Patrizia Aryton, gdzie do oferty wprowadzono błękitne płaszcze i swetry. Kobalt dość często pojawia się  w kolekcjach wieczorowych i na okryciach wierzchnich. Doskonale komponuje się też w duecie z szarością – dokładniej w takiej wersji zastosowano go w ostatniej linii torebek Goshico.

barwy_sezony_zima_4Torba Goshico >> Kufer Goshico >> Sukienka Darksus >> Sukienka Bialcon >> Koszula Duet Woman >>

Zgaszona zieleń

Zieleń w zimowych kolekcjach prezentuje się dokładnie tak, jak w przyrodzie o tej porze roku – dominują jej zgaszone, oliwkowe i butelkowe odcienie. Nie jest to jednak zła nowina. Oliwkowa zieleń w przeciwieństwie do limonki pasuje do znacznie większej liczby typów urody i łatwiej komponuje się w zestawy. Bazuje na niej ostatnia kolekcja marki Tova.

barwy_sezony_zima_5Płaszcz Tova >> Spodnie Potis & Verso >> Sukienka Dom Mody Skórska >> Spódnica Tova >> Sukienka Click >>

Nie czekajcie do wiosny, wprowadźcie do szafy kolorystyczny akcent już teraz!

Zostaw komentarz